Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na Rajčeti
Kalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Stavba nymburské lávky začíná, parkování u Labe je omezeno

přidáno dne: 15. 9. 2020

Po dvou letech a jednom měsíci od stržení minulé lávky začíná oficiálně stavba té nové.
Bude mít nová konstrukční řešení a především bude kromě chodců určena i pro cyklisty, čímž by se mělo ulevit motoristům na sousedním úzkém kamenném mostě. Aktuálně radnice předala staveniště firmě Hochtief cz, která má novou lávku postavit. První lidé by se pro ní měli projít a projet za rok na konci září.
Firma okamžitě po předání staveniště zahradila
část parkoviště pod Eliškou na labském břehu. Tedy místo , kde bude nová lávka stejně jako ta předchozí začínat .
"V následujících dnech začne zhotovitel připravovat staveniště, vytyčovat inženýrské sítě a provádět zaměřovací práce.Prosíme občany o respektování zákazových značek," uvedl mluvčí Petr Černohous .

Stavební povolení má město už od loňského prosince. Nová lávka o délce 228 metrů bude umístěna v ose bývalé lávky, která byla stržena 3.srpna 2018. Spojovat bude levý a pravý břeh Labe,městskou část Zálabí s centrem města.
Autorem vítězného návrhu je společnost SHP - Stráský, Hustý a partneři.
Projektant Jiří Stráský je autorem předchozí stržené lávky. Ta nová bude široká čtyři metry a nově ji budou využívat cyklisté i pěší.

Vítězná firma na zhotovitele lávky přes Labe uspěla s nabídkovou cenou 104 949 961 korun bez DPH. Původní odhady při výběru nového návrhu lávky hovořily o ceně kolem 40 milionů korun.

V závěru loňského roku však radnice zveřejnila, že rozpočet na lávku by měl být 76 milionů korun.
A později starosta přiznal , že se rozpočet lávky zřejmě nevejde ani do 100 milionů korun. To výběr zhotovitele potvrdil. Drtivou většinu nákladů, zaplatí dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Hodnotící komise posoudila podané nabídky. Následně proběhla elektronická aukce, kde oba dodavatelé optimalizovali své nabídky dle hodnotících kritérií,která byla zadána při zahájení zadávacího řízení. Z elektronické aukce vzešla jako nejvýhodnější nabídka od zmíněné společnosti.

V akutních případech budou moci po lávce projet záchranáři, hasiči či policisté. Její konstrukce bude snadnější na kontrolu a je koncipována s důrazem na minimalizaci případné koroze. Právě koroze lan byla hlavním bezpečnostním rizikem u předchozí lávky. Po jejím stržení se koroze lan skutečně prokázala.

foto více v odkaze
zdroj : https://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/stavba-lavky-zacina-parkovani-u-labe-je-omezeno-20200914.html

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři