Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Proběhl další ze série seminářů

přidáno dne: 12. 4. 2016

Proč jsou Dánové dál než my, na to odpověděla výstava se seminářem v Brandýse n.L.

V prosinci 2015 se Jan Ritter a Jaroslav Martinek dohodli pořádat postupně ve městech na Labi seriál seminářů: "Udržitelná městská mobilita, evropské trendy, nová legislativa". V dubnu vyšel první čtvrtek na sedmého a několik týdnů předtím se sešli zástupci MAS Střední Polabí u místostarosty Hynka Homolky a načrtli společně kostru celé akce.
Město Brandýs n.L. operativně přivezlo dánskou výstavU "Město s dobrou adresou". Ta byla nejprve k vidění na náměstí, ve vestibulu radnice. Pro účastníky semináře byla přesunuta 6.4. do krytého podloubí nádvoří zámku.Město Brandýs nad Labem - Stará Boleslav se ujmulo roli hostitele a MAS Střední Polabí role organizátora.

Dánové jezdí ve městech raději na kolech než v autech. Proč? Jsou ekologicky uvědomělejší, jsou zdatnější fyzicky než my? Ne nejsou, jsou jako my ve vztahu k ekologii a stejně pohodlní, ale mají rádi peníze. Zjistili, že kolo je pro ně na krátké vzdálenosti mnohem výhodnější finančně, jak z pohledu úspor za PHM, parkovacích míst, ekologie a v samotném důsledku také úspor za zdravotnictví.

V Brandýse n./L. tedy proběhla v březnu dánská výstava "Město s dobrou adresou", která byla zakončena 7. dubna v interiérech zámku seminářem "Udržitelná městská mobilita, nová legislativa, evropské trendy". Na tento seminář přijeli i zástupci dánského velvyslanectví.

Seminář se konal pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery a starosty města Brandýsa n.L. Staré Boleslavi Ing. Vlastimila Picka, který jej zahájil.

Co sděluje výstava vysvětlil Ing. Jaroslav Martinek spolu se zástupci dánského velvyslanectví. Po něm následovaaly příspěvky dalších přednášejících s dobrým návodem, jak si můžeme vylepšit žití ve svých městech, obcích, jak lépe využívat společný veřejný prostor, jehož velkou součástí je právě mobilita. Chceme se ve městech setkávat s lidmi na „obytných ulicích“ s kavárničkami nebo zde chceme parkovat svá auta? Nebo se dokážeme o společný prostor podělit se všemi účastníky od pěších po auta ve vzájemné ohleduplnosti? Co můžeme ve svých obcích a městech vylepšovat aby se nám lépe žilo, abychom žili v místě s dobrou adresou? Na to se v prezentacích zaměřili představitelé MAS Středního Polabí Ing. Barbora Krejčí, Tomáš Adamec, Veronika Kubrichtová, kteří prezentovali Střední Polabí jako „Místo s dobrou adresou“.

Jan Rechnovský představil další verzi aplikace MAP4TRIP, Dana Hančová za Labskou stezku o.s. předvedla Obytné ulice a příběhy vodních toků.

Ing. Arch. Jan Ritter navázal zahraničími inspiracemi příklady využití veřejného uličního postoru v západní Evropě. Kemp Buňkov v Břehách u Přelouče disponuje 24 lůžky v bezbariérových aprtmánech pro vozíčkáře. Labská stezka s Pardubickým krajem představí outdoorové vybavení pro handicapované: sjezd až do vody rybníka, dva vozíky do vody typu MLOK a tři zbrusu nové modely odpočívadel bez bariér pro mechanické, elektrické vozíky a handbiky.

Ing. Karel Havlíček SFDI sdělil zcela aktuální možnosti finančních příspěvků na cyklostezky a na odstraňování bariér z prostředků SFDI

Program semináře s milou přátelskou atmosférou v nádherných historických prostorách zámku perfektně zorganizovali představitelé Města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Mas Střední Polabí s paní Barborou Raušarovou ve spolupráci s Ing. Arch. Janem Ritterem z Nymburka. Foto a více informací bude na webu.

Město Brandýs nad Labem dalo k dispozici zdarma nádvoří pro výstavu a reprezentační prostory zámku pro seminář i bohaté občerstvení během dne. Starosta města pozval všechny účastníky semináře na gurmánskou večeři do historické zámecké restaurace Renesance s neopakovatelnou panoramatickou vyhlídkou ze zámecké terasy na Labe.

Děkujeme tímto všem zúčastněným za skvělou spolupráci a příjemný zážitek. Děkujeme Středočeskému kraji a firmě AGEL za finanční poporu akce.

Dana Hančová, koordinátor Labská stezka o.s. a Ing. Arch. Jan Ritter ředitel Labská stezka o.p.s.

____________________________________________________________________________________________

Další info o akci

MAS Střední Polabí

Asociace cykloměst


stránka fotografií: 1 2
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři