Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Labská stezka otevře nové úseky v Ústeckém kraji

přidáno dne: 3. 6. 2020

V Ústeckém kraji se otevřou nové úseky Labské stezky

Labská stezka otevře nové úseky

Labská stezka, oblíbená evropská dálková trasa, se v Ústeckém kraji letos rozroste o poslední dva úseky na Litoměřicku. Kompletně dokončeny by měly být na podzim, některými částmi ale cyklisté možná projedou už v létě.


Realizátorem a investorem cyklostezky je kraj. Letos se pracuje v trase Třeboutice – Křešice – Nučnice a Račice – Hněvice. „Vysoutěžená cena 45,2 milionu a 28,4 milionu se může zvýšit o vícepráce v souvislosti s nestabilním terénem,“ uvedla mluvčí hejtmanství Magdaléna Fraňková.

Labská stezka je podle náměstka pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeňka Matouše (ČSSD) jedním z nejlepších turistických produktů v Ústeckém kraji, o čemž svědčí i řada místních i zahraničních ocenění. „V současné době může být ideálním lákadlem pro návštěvníky z celé republiky,“ řekl Matouš.

S dokončením rozestavěných částí bude hotov úsek stezky procházející krajem v celkové délce 96 km. Ústecký kraj do výstavby investoval více než 400 milionů korun, jednotlivé úseky byly spolufinancovány dotací z evropských a státních fondů.

„Ekonomický přínos cyklostezky pro region byl na základě loňského šetření spočítán na zhruba 60 milionů korun za sezonu, přičemž má stále potenciál růstu. V současné době se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu,“ uvedl náměstek.

Labská stezka v Ústí nad Labem. Ilustrační foto
Labská stezka v Ústí nad Labem. Ilustrační foto Foto: Aleš Pelikán, PrávoRealizátorem a investorem cyklostezky je kraj. Letos se pracuje v trase Třeboutice – Křešice – Nučnice a Račice – Hněvice. „Vysoutěžená cena 45,2 milionu a 28,4 milionu se může zvýšit o vícepráce v souvislosti s nestabilním terénem,“ uvedla mluvčí hejtmanství Magdaléna FraňkováLabská stezka je podle náměstka pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeňka Matouše (ČSSD) jedním z nejlepších turistických produktů v Ústeckém kraji, o čemž svědčí i řada místních i zahraničních ocenění. „V současné době může být ideálním lákadlem pro návštěvníky z celé republiky,“ řekl MatoušS dokončením rozestavěných částí bude hotov úsek stezky procházející krajem v celkové délce 96 km. Ústecký kraj do výstavby investoval více než 400 milionů korun, jednotlivé úseky byly spolufinancovány dotací z evropských a státních fondů.„Ekonomický přínos cyklostezky pro region byl na základě loňského šetření spočítán na zhruba 60 milionů korun za sezonu, přičemž má stále potenciál růstu. V současné době se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu,“ uvedl náměstek.

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři