Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Středočeský kraj přeznačil Labskou cyklotrasu č.2 a č.019, v úseku Mělník-Byšičky

přidáno dne: 4. 11. 2015

Z odboru regionálního rozvoje Středočeského kraje jsme obdrželi níže uvedené hlášení o změně značení Labské cyklotrasy č. 2 v úseku Mělník - Neratovice - Kostelec n.L. - Brandýs n.L. - Lázně Toušeň - Čelákovice - Byšičky.

Chválíme to a považujeme za dobrou zprávu, že páteřní cyklotrasa č. 2 byla převedena v úseku Kostelec nad Labem - Brandýs nad Labem - Lázně Toušeň z rušných silnic, lesních cest a kamenitých potahových stezek na pravém břehu na komfortní asfaltové cyklostezky bez aut na břehu levém (původně CT 0019) mezi Kostelcem n.L., Brandýsem n.L. a Lázněmi Toušeň.

Místní cyklisté o cyklostezce na levém břehu sice dávno věděli ale přeznačení ocení zejména dálkoví cykloturisté jedoucí "na těžko", kteří se často drželi značené cyklotrasy č. 2, která byla - a někde doposud je - místy vedena jak po rušných silnicích tak i "blátivými úseky a po singltrekových pěšinkách".

Toto se snažíme dlouhodobě zlepšit a informovat o stavu cyklotrasy, druzích a povrchu cest. V našem atlase "Labská cyklotrasa v ČR" oceněném na mezinárodních přehlídkách TOURMAP 2013 a 2015 nabízíme na vybraných úsecích různé varianty pro horská anebo silniční kola. Obdobné informace budou i v mobilní mapové aplikaci MAP4TRIP.

Text zprávy ze Středočeského kaje:

Cyklistická trasa č.2 v úseku Mělník – Byšičky je nově vyznačena v terénu svislými dopravními orientačními značkami místo žlutomodrých pásových značek pro cykloturistické trasy. V Mělníku a v úseku Kostelec nad Labem – Káraný došlo ke změně jejího vedení oproti dosavadnímu stavu. V Mělníku je cyklotrasa vyznačena v jednom úseku jednosměrně, odděleně a zároveň je zde změněno vedení cyklotrasy 203.

V úseku Kostelec nad Labem – Lázně Toušeň vede cyklistická trasa č.2 po levém břehu Labe a cyklistická trasa č. 0019 je zkrácena a je vyznačena pouze v úseku Lázně Toušeň – Poděbrady.

 


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři