Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

TZ z konference Labská cyklotrasa od pramene k moři napříč Evropou bez bariér

přidáno dne: 22. 10. 2015

Tisková zpráva z dvoudenní konference konané v sídle Labské stezky o.p.s. a o.s. v Nymburce.

Za účasti zástupců krajů, místní samosprávy, podnikatelů a významných subjektů působících v oblasti cyklodopravy, cestovního ruchu a sociální turistiky proběhl ve dnech 20. a 21. října v Nymburce šestý ročník konference:

„Labská cyklotrasa – od pramene k moři – napříč Evropou – bez bariér“.

Při zahájení vyjádřil podporu akce a projednávaným aktivitám hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, starosta města Nymburka Tomáš Mach a náměstek primátora města Hradec Králové Jindřich Vedlich.

Na konferenci byl prezentován současný stav Labské cyklotrasy ve Středočeském, Ústeckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji a stupeň přípravy nových úseků cyklostezek v celém Polabí s vazbou na Prahu. Dana Hančová za Labskou stezku o.s. prezentovala stav příprav úseku cyklostezky: Čelákovice – Lysá nad Labem – Nymburk a projednávání Memoranda o spolupráci a podpoře obcí, měst a Středočeského kraje. Zástupci SFDI a MMR předložili ucelené přehledy finančních podpor v následujícím období.

Různé formy pohybu, rekreace a turistiky v koridoru řeky Labe prezentovali podnikatelé i starostové a zástupci měst a obcí z Polabí. Na programu byla cyklodoprava ve městech a nový pohled na společně sdílený veřejný prostor. Proběhly informace o zachování a obnově zprůchodnění krajiny, hipostezkách podle Labe a nových zákonech při aktivitách provozovaných na vodě. Povodí Labe prezentovalo spolupráci při rozvoji stezek podél vodních toků. Labská stezka seznámila účastníky s projektem Greenway Mrlina a vizí nové trasy EUROVELO. Nadace Partnerství prezentovala monitoring návštěvnosti cyklostezek. V rámci propagace projektu „ČD BIKE“ a „KOLO-LODˇ“ měli účastníci možnost na kolech z půjčovny Českých drah dojet po nejstarší polabské cyklostezce do Poděbrad a vrátit se po vodě do Nymburka. O historii a ekonomice provozu bez dotací parníku Král Jiří a lodi Blanice během plavby zasvěceně promluvil provozovatel lodí Zdeněk Havlas.

Klub českých turistů prezentoval kodexy týkající se bezpečnosti a ohleduplnosti všech uživatelů stezek, proběhla prezentace ředitele ATIC ČR, informace o sociální turistice i o mapování a odstraňování bariér a o možnostech ubytování vozíčkářů a cyklistů v Pardubickém kraji. Byla představena nová mapová mobilní aplikace Labské stezky MAP4TRIP, marketing a možnosti propagace všech subjektů, turistických atraktivit a také tras prohlídkových okruhů po městech a typů na výlety. K účasti byly přizvány organizace mapující přístupnost objektů v papírové a elektronické podobě, cestovní kanceláře a porovozovatelé webů pro handicapované. Významný pokrok v hromadné dopravě pro handicapované prezentovaly České dráhy. O odstraňování bariér z prostředků Vládního výboru pro zdravotně postižené a nabídku seminářů za NRZP promluvil Jan Ritter. Pod vedením jednatele Asociace měst Jaroslava Martínka proběhlo pracovní setkání cyklokoordinátorů z celé republiky.

Konference se konala pod záštitou ministryně pro místní rozvoj České republiky Karly Šlechtové, ředitelky Czech Tourismu Moniky Palatkové, hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery, radního Pardubického kraje René Živného, starosty Nymburka Tomáše Macha a předsedy KČT Vratisalava Charváta. Jednání proběhly v konferenčních sálech bezbariérového sídla Labské stezky o.p.s. a o.s. v PIN Nymburk. Informace o akci proběhly v mediích na ČT 1 a v Českém rozhlase. Pořadatelem byly občanské sdružení a obecně prospěšná společnost Labská stezka Nymburk, autorem programu a hlavním organizátorem Jan Ritter. Ubytování účastníků pomohlo za jistit COP Nymburk. Celou konferenci se o spokojenost účastníků starali studenti SOŠ a SOU Nymburk, kteří pod vedením mistrové Jany Černé připravili a servírovali regionální dobroty.

Děkujeme všem, kteří pomohli.

Na webu www.labskastezka.cz program konference , průběžně i přednesené příspěvky, fotografie a videozáznam.

22.10. 2015 Nymburk Ing. arch. Jan Ritter, ředitel o.p.s. a předseda o.s. Labská stezka

 


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři