Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Prezentace Labské stezky na Holiday World Praha 2014

přidáno dne: 24. 2. 2014

Labská stezka se prezentovala na veletrhu Holiday World 2014 na pražském Výstavišti v Holešovicích, který zde probíhal od 20. do 23. února 2014.
Expozice Labské stezky na veletrhu Holiday World upoutala pozornost mnoha návštěvníků, díky svému zajímavému obsahu a velikosti. Stánek označený VHG 030 byl situován ve vstupním pavilonu u recepce a centra pro novináře. Největší zájem byl o aktualizované vydání atlasu Labská cyklotrasa v ČR a o lahodná piva, zejména 13 stupňového "Něžného Barbara" z nymburského Pivovaru Postřižiny. Dne 20. února proběhly ve Velkém sále rovněž křtiny německé verze atlasu Labské cyklotrasy v ČR - Elberadweg in der Tschechischen Republik.

Titulka Elberadweg


Velký zájem návštěvníků poutaly dvě velké mapy Labe od Krkonoš do Hřenska a zejména pak nová Mapa sídel Labe a Elbe, kterou poskytlo Povodí Labe (autor Ing. Jindřich Zídek - Roudnice nad Labem). Na mapě jsou zobrazena všechna větší města na Labi od Špindlerova Mlýna až do německého Cuxhavenu u ústí Labe do moře.
Cyklisté se ptali hlavně na nové úseky cyklostezek na Královéhradecku a Ústecku a na celkový stav třistapadesáti kilometrů značené cyklotrasy č. 2 z Vrchlabí do Hřenska.
Nemalý zájem byl o úseky použitelné pro in-line bruslaře a také o služby a ubytování v koridoru řeky Labe. Informační materiály o partnerských městech a zajímavých místech na Labi početný tým Labské stezky nestačil doplňovat.
Proběhla důležitá jednání se zástupci Královéhradeckého kraje, pro který Labská stezka zpracovává studii proveditelnosti "Nadregionální strategii cyklo, bike a in-line produktů" (Trasy KČT č. 2 Labská a č. 22 - Příhraniční).
Mnoho dotazů směřovalo na informace o akcích Tour de Labe pro všechny 2014. Průběžně se promítaly filmy o Labské cyklotrase a mapování bariér. Handicapovaní se zajímali o možnosti využití Labské cyklotrasy pro vozíčkáře a o existenci a stav bezbariérových objektů a služeb. Obdrželi pozvání na Odemykání Labe 20. dubna 2014. To je součástí projektu "Labská cyklotrasa - napříč Evropou - od pramene k moři - bez bariér".

Na fotogalerie z pražského veletrhu Holiday World 2014 se můžete podívat ZDE
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři