Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Budoucí okruh: Lhotecká a levobřežní Labská KČT č. 019

přidáno dne: 3. 11. 2013

Lhotecká stezka naváže na levobřežní Labskou cyklotrasu č. 019 Poděbrady - Kostelec n.L.
V blízké budoucnosti se Labská cyklotrasa dočká odlehčení, rodí se nový okruh a možnost výletů.
Na stavbě cyklostezky Písková Lhota-Sadská byl osazen most nad železniční tratí v délce 105 m.

Nejprve ve čtvrtek a poté během posledního říjnového víkendu byla přerušena železniční doprava na trati Poříčany - Nymburk. Do třetí hodiny odpolední v neděli 27.10. bylo osazeno 8 sloupů a devět dílů unikátní konstrukce ocelového mostu. Odkazy a foto najdete níže.

Investorem daného úseku je Město Sadská a Obec Kostelní Lhota.

V roce 2012, v době přípravy projektu byl v jednání i pohodlnější přechod bez 6 metrového převýšení, tj chráněný přejezd železniční trati se světelnou signalizací v jedné úrovni s terénem.

Tato varianta nebyla nakonec zvolena.

VÝVOJ PROJEKTU:
Dne 30. 8. 2012 byl slavnostně otevřen první úsek Lhotecké stezky: Kostelní Lhota - Písková Lhota. Za necelý rok - v srpnu 2013 - byla zahájena stavba dalšího úseku Písková Lhota - Sadská.
Jeho podstatná část bude dokončena ještě v roce 2013, otevření se chystá na jaro 2014. Úsek cyklostezky propojí Kostelní a Pískovou Lhotu se Sadskou a bude mít význam zejména dopravně obslužný. Umožní bezpečný pohyb cyklistů mimo frekventovanou silnici II/611, mezi Sadskou a Poděbrady, kdysi "státní silnici" Praha - Hradec Králové.
Propojení na Labskou cyklotrasu č. 019
Po propojení celé trasy z Poděbrad do Sadské bude možné také napojení na levobřežní Labskou cyklostezku KČT č. 019. Cyklisté a in-line bruslaři budou v budoucnosti mít možnost absolvovat okruh.

Dá se předpokládat, že Lhotecká cyklostezka současně odlehčí také přetížené pravobřežní Labské páteřní cyklostezce KČT č. 2 v úseku mezi Poděbrady a Nymburkem.

V rámci příprav projektu spolupracovalo město Sadská a obce Kostelní Lhota a Písková Lhota, přičemž hlavním garantem byl Dobrovolné sdružení obcí Pečecký region.

Další info o projektu:
Projekt se připravuje už šest let. Celkem má stavba stát 36 milionů včetně DPH. 29 milionů poskytne Úřad regionální rady prostřednictvím regionálního operačního programu a zbytek je společná investice Sadské a Kostelní Lhoty. Partnerské financování zohledňuje délku cyklostezky na jednotlivých katastrech, Sadská tak platí 74 procent. V méně bezpečných úsecích, jako je lávka, má být umístěno veřejné osvětlení. „Cyklostezka povede převážně polem podél silnice, nikoliv lesem, proto nám v regionálním operačním programu neuznali osvětlení jako uznatelný výdaj," vysvětlila starostka Sadské a dodala, že jsou připraveni s rezervou 
v rozpočtu právě na osvětlení stezky, nebo alespoň položení kabelů podél celé trasy a následné doplnění lamp. Sadská cyklostezku doplní ještě o odpočívadlo a v plánu je několik laviček a odpadkových košů pro zastavení
 a občerstvení výletníků. O pořádek na stezce by se měli snažit samozřejmě samotní její uživatelé, k úklidu se podle starostky Sadské zavázala také místní Správa a údržba majetku města. Osvětlení cyklostezky má být napojené na stávající veřejné osvětlení a energii by měly šetřit úsporné žárovky.

Základní informace a mapka cyklostezky:
ZDE

Info o stavbě mostu v Nymburském deníku:
ZDE

O mostu na webu stezky:
ZDEKontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři