Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Hradubická Tour de Labe a konference v HK se vydařily

přidáno dne: 16. 9. 2013

Občanské sdružení Labská stezka z Nymburka s podporou města Hradec Králové a ve spolupráci s partnery uspořádalo další akci na podporu Evropského týdne mobility a také výstavby Hradubické cyklostezky z Hradce Králové do Pardubic "Hradubickou Tour de Labe".

Ta se stala i doprovodným programem dvou cyklokonferencí v Pardubicích a Hradci Králové mezi 16.-18.9.2013. Informace viz konference
Partnery cyklojízdy byly magistráty obou měst i oba kraje, obec Vysoká nad Labem a DSO Hradubická labská. S přípravou pomohli i dobrovolníci z Nymburka i obou měst a okolí.

Ve 12.30 odstartovala po cyklotrase č.2 z Pardubic skupina vedená radním Pardubického kraje René Živným a Ing. Vojtou Jirsou za magistrát Pardubic.
Proti nim vyjela po 13.00 hodině od Tyršova mostu sekce Hradecká. Tu vedl PaeDr. Jindřich Vedlich a Ing. Karel Šimonek z magistrátu města Hradec Králové, nechyběl předseda krajského svazu cyklistiky Pavel Černý. Proběhla krátká informace a diskuze o cyklostezkách podle Labe, do které se zapojil také autor územního plánu Hradce Králové Ing. arch. Pavel Tušl. Nechyběli tradiční příznivci Labské stezky, a účastníci předchozích etap a ročníků Tour de Labe ani handicapovaní.

Obě skupiny se po 14 hodině sešly ve sportovním areálu ve Vysoké nad Labem, kde pro ně vedení obce připravilo občerstvení a program. Pan starosta Jiří Horák a ing. Tomáš Jeřábek z magistrátu města Hradec Králové sdělili inormace o stavu příprav stavby Hradubické cyklostezky. Poté proběhla zajímavá exkurze k impozantní rozhledně na kopci Milíř, která se bude otevírat 12. října 2013. Akci zakončilo sportovní utkání v nohejbalu

Všem, kteří pomohli a zúčastnili se děkujeme. Děkujeme zejména organizátorům dopolední akce "Město na kole" z Královéhradecké krajské asociace Sport pro všechny, které jsme se zúčastnili a mohli současně pozvat cyklisty na naši odpolední cyklojízdu.

Jan Ritter, předseda o.s. Labská stezka

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři