Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

22.7. aktualizace stavu úseku Mělník–Děčín–Bad Schandau

přidáno dne: 12. 7. 2013

Výběr informací z Infocenter na Labi, Českého středohoří, magistrátu Ústí n. L. a z Děčína zpracoval Jan Ritter

1. Mělník – Roudnice nad Labem. Úsek cyklotrasy je sjízdný pro cyklisty, a do Horních Počápel použitelný i pro inline bruslaře. Místy můžete na asfaltu narazit na naplavený písek nebo suché bláto. Pod elektrárnou Horní Počáply je na mostku přes přítok vyplavená železná konstrukce (viz NOVINKA 22.7.) a na několika místech chybí ochranné zábradlí. Lod vyplavená na stezku před Roudnicí je již odklizena vedle stezky.

2. Roudnice nad Labem – Litoměřice. Z Roudnice až do Litoměřic je cyklotrasa č. 2 vedena po pravém břehu řeky Labe až do Lounek po asfaltových cestách a silnicích 3. třídy s. Asi 1 km před Lounkami v trase od Černěvse je položen nový asfalt. Mezi Lounkami a Nučnicemi je cyklotrasa vedena po polní cestě. Ta je za vlhka hodně blátivá a za sucha můžete narazit na zatvrdé hluboké koleje vyjeteté od traktorů. (foto viz Novinka 22.7). Přívož Nučničky - Nučnice je v provozu. V Křešicích si můžete vybrat. Původní značení odvádí cyklisty na frekventovanou ale hladce vyasfaltovanou silnici (č. 261) do Litoměřic. Po 2 km se lze vrátit přes železniční přejezd ze silnice na cyklostezku. Kdo se chce vyhnout motorovému provozu může pokračovat po pravém břehu. Po cyklostezce (mimo motorový provoz) dojedete až do Litoměřic, ale musíte zvládnout několikasetmetrový úsek po hrubých kamenech u Třeboutic.

3. Litoměřice – Ústí nad Labem. Průjezd Litoměřicemi je již v pořádku. Do Žalhostic je cyklotrasa vedena po doposud po hliněné "vozové cestě", kde jsou místy vyjeté koleje a hrubé kameny. Přívoz Malé-Velké Žernoseky k 21.7. nejezdí, měl by být uveden znovu do provozu koncem července 2013. Cyklotrasa z Velkých Žernosek ze zámkové dlažby byla dokončena v r. 2012 a je plně průjezdná.

4. Omezení na levém břehu u Lovosic k 12.7.: Cyklostezka z Lovosic k přívozu Malé Žernoseky je sice průjezdná, ale z důvodu nebezpečí pádů stromů po povodních Městská policie Lovosice do odvolání zakázala vstup do lesoparku "Osmička", kde levobřežní cyklostezka začíná. Trasa Lovosice - Malé Žernoseky mimoto není kompletně vyčištěna. Přívoz Píšťany-Lovosice je v provozu, přívoz Malé Žernoseky-Velké Žernoseky k 21. 7. mimo provoz.

5. Ústí nad Labem – Děčín - st. hranice. Labská cyklotrasa směr Velké Března je sjízdná. Přívoz ve Velkém Březně zatím nejezdí. Pozor je třeba dát na poničené zábradlí na mostku přes Luční potok v Malém Březně. Na trase do Děčína se místy ještě objevují odkladiště materiálu po povodni, občas je na cestě suché bahno nebo hromádky hlíny. Od Těchlovic přes Jakuby a Nebočady je cyklostezka stále ve výstavbě. V Těchovicích chybí zcela 50 m stezky u nájezdu na silnici. Je třeba zde kolo přetlačit kamennou sutí na silnici. Dále přes Jakuby a Nebočady je cyklostezka stále ve stavbě a cyklotrasa je vedena po silnici II/247. Teprve v Křešicích u zahradnictví přejíždíme ze silnice na cyklostezku. Po ní pokračujeme až pod Tyršův most v Děčíně a přes něj po levém břehu do Dolního Žlebu.

4. Děčín hlásí: Německá Elberadweg do Bad Schandau a Drážďan je s malými omezeními průjezdná.Přívozy v Dolním Žlebu a v Hřensku jsoiu v provozu.

akualizaci provedl dle dostupných údajů k 22.7.2013 Jan Ritter


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři