Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Varianty pro Labskou z Hradce Králové do Pardubic

přidáno dne: 27. 6. 2013

Tisková zpráva. Sdružení Labská stezka svolalo na 26. 6. 2013 na magistrát do Pardubic další kolo jednání o zvýšení bezpečnosti pro dálkové cykloturisty na Labské cyklotrase KČT č.2. Tentokrát je v hledáčku zejména úsek Hradec Králové - Pardubice, případně pokračování západním směrem. Velký zájem o spolupráci s Labskou stezkou o.s. projevilo Město Bohdaneč.V uplynulých týdnech proběhlo přečíslení Labské cyklotrasy z č 24 na č. 2 v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, čímž získává jednotné číselné označení s úsekem Mělník-Dolní Žleb-hranice SRN.
Labská cyklotrasa je z Hradce vedena po silnici 3. třídy přes Vysokou nad Labem, Bukovinu, Dříteč, Němčice, Ráby. V průběhu posledních let především v okolí Hradce Králové a Pardubic dramaticky narostla intenzita automobilové dopravy a jízda po této frekventované silnici přestává být bezpečná. Hlavně proto jsme sestavili pracovní tým složený ze zástupců magistrátu města Pardubic, Pardubického kraje, zástupců KČT, infocenter, měst a cyklistické veřejnosti.
Výsledkem pracovního jednání je konsenzus všech zúčastněných z něhož se postupně rodí dvě variantní trasy (západní a východní). Západní trasa povede zřejmě v souběhu s Opatovickým kanálem přes Lázně Bohdaneč a u Výrova se napojí na páteřní Labskou cyklotrasu č. 2. Východní větev má zatím dvě trasy: jednu pro horská a trekingová kola převážně po přírodním povrchu. Druhá trasa, sjízdná za každého počasí, by měla vést po asfaltu, po méně frekventovaných komunikacích. Uvedené trasy vytvoří současně možnost výletních okruhů z Hradce Králové, Pardubic, Lázní Bohdaneč a dalších měst.
Výsledné trasy budou ještě konzultovány se všemi zúčastněnými a ještě v letošní sezóně zařazeny do dalšího vydání atlasu Labské cyklotrasy jako "varianty mimo frekventované silnice". V atlasu budou vyznačeny také povrch a druhy komunikací a provoz na nich, což umožní orientaci při výběru tras rodinám s dětmi, handicapovaným a hůře pohyblivým osobám.
Předpokládáme, že do doby dokončení výstavby Hradubické cyklostezky by zůstala páteřní cyklotrasa č. 2 přes Bukovinu, aby nedošlo k chaosu v mapách dalších vydavatelů map (KČT, SHOCART)
Jak budou označeny zmíněné variantní trasy v terénu v budoucnosti ukáže čas. Předpokládáme pokračování úzké součinnosti s krajskými zástupci KČT, i s jeho republikovým vedením, stejně jako zlepšenou údržbu částí tras, které si ji vyžadují, ve spolupráci s vlastníky, případně i jinak.
Jan Ritter Labská stezka o.s.


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři