Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na Rajčeti
Kalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Mělník 8.6. Vltavská a Labská cyklotrasa stále pod vodou.

přidáno dne: 9. 6. 2013

Nová Labská cyklostezka Mělník-Horní Počáply a dále po proudu (č.2) stejně jako Vltavská cyklistická cesta v okolí Mělníka a směrem na Prahu jsou stále pod vodou.

Naproti tomu Labská cyklotrasa č. 24 (2) z Vrchlabí až do Kostelce nad Labem (225 km) je sjízdná. Minimální objíždka v Královéhradeckém kraji je pouze v úseku Chotěvice-Mostek (1,1 km po silnici č.325). Na Pardubicku je stezka plně sjízdná ale ze dne 9.6. máme hlášení: "Hodně vody na polích i v lukách, zatopené tůně, bahno a všude hodně komárů. Malé místní objíždky (hrozící zřícení opěrné zdi) jsou při průjezdu Brandýsem nad Labem ve Středočeském kraji. Nová cyklostezka na levém břehu z Brandýsa do Kostelce nad Labem (cyklotrasa KČT 019) je již zprovozně. Dostalo se na ní jen málo vody ze vzdutí od soutoku s Vltavou.

Jízdu dále z Kostelce nad Labem po proudu směr Mělník a dále nedoporučujeme !

Voda na řadě míst sice ustupuje ale na mnoha místech je ještě bahno, laguny,komáři. Na mnoha místech jsou hlášeny přívalové deště, sledujte aktuální zpravodajství.

"Pod starým mostem na Mělníku (cyklotrasa č.2-levý břeh) vykoukla špička naší info tabule, čli voda je minimálně 2 metry nad cyklostezkou. Ta je zde vedena těsně nad normální hladinou Labe. Svah nad cyklostezkou je upravován. Část území Mělník-Zálezlice je stále zatopena, ale není zde již takový proud vody, jako při Labi. Takže je třeba ještě vyčkat, až voda opadne.
Labská nad Mělníkem:
Na pravobřežní a "páteřní" Labské cyklotrase č.24(budoucí 2) naproti Neratovické Spolaně již vzdutí hladiny od přítoku Vltavy opadlo, povrch kamenité (původně potahové) stezky je bez vody ale občas bahno, čili je neprůjezdná-nedoporučujeme. Po povodni zůstaly různé laguny a v nich se množí komáři.
Vltavská stezka:
V letní jasnou sobotu 8.6., kdy na středním Labi vládla slunečná letní pohoda, byl Hořín (Vltavská stezka) obklíčen hasičskými vozy a probíhala zde válka s přírodou, jako v akčním filmu. Jde o oblast u soutoku Vlatvy s Labem, kde neobstála vybudovaná protipovodnová opatření. Stoletá voda přišla asi 90 let dříve...." Jirka


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři