Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na Rajčeti
Kalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Zprávy z Brandýsa n/L a Kostelce n/L a 7.6. a 9.6.2013

přidáno dne: 8. 6. 2013

Levobřežní Labská cyklostezka (značení KČT č. 019) ve Středočeském kraji v úseku Lázně Toušeň - Kostelec nad Labem, byla dne 7.6.2013 odpoledne na kole plně sjízdná.

Stav Labské cyklotrasy celkově: Od Brandýsa nad Labem proti proudu až do Krkonoš je vše sjízdné bez problémů a následků. Jedinou změnu a odklon trasy v délce 1,1 km si vynutilo zřícení mostu přes Labe v Chotěvicích. Podrobné zprávy o stavu celé Labské cyklotrasy najdete v předchozí Novince z 6.6.2013. Úseky Labské cyklotrasy od Mělníka po Hřensko jsou stále pod vodou.

STŘEDOČESKÝ KRAJ od Lázní Toušeň: Levobřežní Labská cyklotrasa č. 019 v úseku Lázně Toušeň-Brandýs n/L-Kostelec n/L byla již 7.6. odpoledne hojně využívana cyklisty, bruslaři i běžci a všechna občerstvení na trase otevřena. Další údaje ze dne 9.6.2013.

Objíždka na Labské cyklotrase č.019 ve městě Brandýs nad Labem

Ulice od vyhlídky Labské terasy dolů k mlýnu pod zámkem je z důvodu nebezpečí sesuvu opěrné zdi uzavřena (viz http://www.brandysko.cz/data/File/11863.pdf)

Na dolní straně uzávěry vyzývající cedule k přechodu na vzdálenější chodník. Fakultní ulice je jednosměrná a lze ji tedy využít jen při jízdě ve směru toku.V opačném směru nutno sjíždět další ulicí J.V.Práška a pak se Jiskrovou k dřevěné lávce terasou k Labi vrátit. V současné době (7.a 9.6.2013) není uzavírka cyklisty ani chodci respektována.

Obvyklé zajížďky a zastavení na cyklotrase č. 019


Soutok Labe s Jizerou
. Území soutoku nebylo zaplaveno. Voda se dostala, a nyní je tedy blátivých, pouze cca posledních 10 metrů sníženého terénu přístupové pěšiny výběžku na soutok.

Vyhlídka Labské terasy na jez v Brandýse.
Vyhlídka u
horního konce dřevěné lávky terasou není z důvodu sesuvu půdy přístupná.

Nábřeží pod mostem Brandýs -St.Boleslav
Nabřeží je bez naplavenin a zcela volně průjezdné.
Pozn. Tato krátká odchylka z 19 je cyklisty obeznámenými s místními podmínkami hojně využívána.
Umožňuje plynulou jízdu bez nepříjemného a ne příliš bezpečnému křížení s nájezdem na most.

Stav levobřežní cyklotrasy 019 v úseku Brandýs - Kostelec nad Labem. Úsek Brandýs-přibližně k potoku od Martinova byl zalit Labem. Nyní je od hrubých nečistot zcela očištěn. V některých místech zbývají nízké nánosy písku a prachu. Vše pravděpodobně spláchnou deště. V dalším úseku až do Kostelce Labe z koryta nevystoupilo. Dosažený vysoký stav je patrný na rákosí jen na pravé straně. Cyklostezka KČT 019 na levém břehu v tomto úseku tedy dotčena nebyla.

Stav pod zámkem v Brandýse nad Labem - levý břeh.
Dvě podmáčené opěrné zdi v prostoru pod altánem spadly a třetí bude muset být velmi pravděpodobně ze stejného důvodu rozebrána. Altan se posunul o 5 centimetrů a naklonil ze svahu. Aktuální míra náklonu není známa. Chodba Rudolfinka na pilířích nad hradním příkopem v blízkosti altánu nebyla sesuvem dotčena. Altan byl po restaurování, kdy přesně neuvedeno. Zdroj orientačních informací: pokladna zámku dne 9.6.2013

 


 


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři