Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na Rajčeti
Kalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Další BARIÉRA padla-RAMPA místo SCHODŮ-lávka Kárané

přidáno dne: 26. 5. 2013

Cyklisté ze Středního Polabí a Dolního Pojizeří se dočkali.
Velká bariéra pro spojení levobřežní a pravobřežní Labské cyklotrasy padla.
fotografie: nová rampa x staré schodiště
Lávka přes Labe nad přítokem Jizery do Labe z Lázní Toušeň do Káraného byla postavena v roce 2000. Prvotně šlo o most pro přechod plynového potrubí přes Labe. Občanské sdružení Zátoka, Obec Kárané a osvícení investoři se tehdy rozhodli postavit lávku pro plynové potrubí současně jako lávku pro pěší a cyklisty. Všichni kdo lávku používali vědí, že stavba tehdy nebyla zcela dokončena z finančních důvodů. Na levém břehu Labe na katastru Lázní Toušeň byl pohodlný nájezd v podobě dlouhé rampy.
Na pravém břehu (katastr obce Kárané), ale z důvodu nedostatku finanací byly pouze strmé ocelové schody. Ty byly bariérou nejen pro vozíčkáře ale i pro maminky s kočárky, hůře pohyblivé osoby a cyklisty, kteří museli kola obtížně vynášet po schodech.
Tento popis je dnes už historií. Po 13 letech se dočkali nejen vozíčkáři ale i cyklisté, rodiče s kočárky, dětmi a přívěsnými vozíky a všichni hůře pohyblivý občané.

Lávka s novou rampou umožní propojení stezky Greenway Jizera s Lázněmi Toušeň, Labskou cyklotrasou č. 019 a celou Prahou a jejím okolím. Děkujeme zástupcům obce Kárané, hlavnímu investorovi Středočeskému kraji a všem, kteří se podíleli na smysluplném projektu, který svým významem v letošním roce řadíme hned za otevření stezky Hradec Králové - Kuks.

fotografie: nová rampa x staré schodiště


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři