Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Pozitivní zpráva z Otevírání stezky Hradec Králové-Kuks

přidáno dne: 20. 5. 2013

U této akce byla samozřejmě i Labská stezka o.s., leč tuto tiskovou zprávu nám zaslala paní Ladislava Malinová, starostka obce Černožice a fotografie je od pana Vladimíra Sladkého ze Smiřic.
Dobré a ještě lepší ráno jsme popřáli ve středu 15. května starostovi Smiřic Luboši Tuzarovi a jeho týmu. Když jsme dorazili na slavnostní otevření cyklostezky z Hradce Králové do Kuksu, nenapadlo nás, že nás čeká tak báječný den. Na „startu“ u kamenného mostu se sešel pestrý dav lidí a lidiček ( většinou na kole), někteří se „super sportovní výbavou“, jiní „a la paní radová“, kteří dohromady vytvořili úžasnou atmosféru. Vedle sebe šlapali představitelé kraje a samospráv, investoři, bankéři, zvědavci a všichni, kdo se už tak dlouho na novou cyklostezku těšili. Sice v oficiálních materiálech stojí, že cyklostezku postavila Královéhradecká labská , ale sousedi v okolí považují za hlavního organizátora starostu Smiřic Luboše Tuzara.

Po slavnostním přestřižení pásky se všichni vydali „kolmo“ na 26 kilometrů dlouhou cestu do Kuksu. Milé bylo zastavení ve Smiřicích, kde si účastníci mohli vyslechnout v barokní smiřické kapli koncert klasické hudby. Pro pana varhaníka prof. Uhlíře asi byl poněkud nezvyklý pohled na publikum ve sportovních dresech, ale na kvalitě přednesu nedal nic znát. Ve velmi uvolněné a pohodové atmosféře dorazil peloton přes Jaroměř do Kuksu. Z Heřmanic přijel i generál císařských vojsk Albrecht z Valdštejna. Po báječném občerstvení nikdo z Kuksu ani moc nespěchal, všichni si užívali krásný den, byli v pohodě. Možná ten den byl skutečně kouzelný, nebo se sešli samí bezvadní lidé, všichni byli usměvaví, zdvořilí, ohleduplní.
Doufejme, že se toto „ vstřícné kouzlo“ cyklostezky bude držet, že se všichni uživatelé vzájemně budou respektovat a budou k sobě zdvořilí a slušní.

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři