Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Nový přívoz přes Labe nad jezem Čelákovice - Káraný

přidáno dne: 16. 5. 2013

Místo uzavřeného přechodu pro pěší a cyklisty přes zdymadla Město Čelákovice operativně zřídilo dočasný přívoz Čelákovice - Káraný.

Přechod pro pěší a cyklisty přes zdymadlo, jez a malou vodní elektrárnu Povodí Labe uzavřelo z důvodu havarijního stavu. Jako náhradu za zrušený přechod přes zdymadlo a jez město Čelákovice zavedlo operativně lodní dopravu přívozem. Čelákovičtí chataři a rybáři tak mají možnost dostat se na pravý břeh do oblasti Grada a Káraného. Cyklisté odevšad mají šanci dostat se na pravobřežní Labskou cyklotrasu 24(2), do Byšiček a dalších cyklotras v Pojizeří, do lesů na Milovicku a Loučeňsku.

Přívoz Čelákovice je v provozu od 16.3.2013 do doby otevření nové lávky pro pěší v Čelákovicích. Nástupní stanice přívozu naleznete cca 300m nad zdymadlem Čelákovice proti proudu

Více informací na webu dočasný přívoz Čelákovice.

PS

Současně s otevřením přívozu se po létech podařilo nahradit schodiště na "plynové" lávce Toušeň - Kárané elegantní točitou rampou. Impuls vedl z obcí v okolí a generálním investorem byl Středočeský kraj. Padla další bariéra na Labské cyklotrase a možnosti pro přechod Labe se, nejen pro vozíčkáře, v uvedené oblasti výrazně zlepšily. Děkujeme všem, kteří se o to zasloužili.


Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři