Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Novoměstské singltracky, trasy také pro vozíčkáře a děti

přidáno dne: 19. 9. 2014

Dokončením singletrackových tratí se Nové Město na Moravě zařadilo mezi místa, které umožňují pestrou nabídku nejen zimního, ale také letního sportovního vyžití.
„Podařilo se nám vytvořit šest tras s různým barevným značením. Jejich výchozím místem je Vysočina arena, naší snahou bylo dostat sem život a rozšířit turistický ruch,“ informoval technický ředitel Světového poháru horských kole a duchovní otec singletracků Jan Skřička.

Šest nových tratí se liší nejen barevným značením, ale především různými stupni obtížnosti. „Černá stezka je nejobtížnější a je imitací tratí světového poháru se všemi atributy, které v současné době moderní tratě mají,“ vyjádřil se Jan Skřička. Naopak modrá, oranžová a červeně značené stezky jsou o něco jednodušší a zaměřené na širokou veřejnost. Všechny trasy jsou navíc vzájemně propojeny a je možné je různě kombinovat. „Nemají tak ostré poloměry zatáček a jsou koncipovány tak, aby bylo možné si jízdu co nejvíce užít. Jsou příjemně houpavé a plynulé,“ doplnil Jan Skřička.

Při budování novoměstských singletracků se ale nezapomínalo ani na děti a handicapované. Nejmenším cyklistům je určena fialově značená, jeden kilometr dlouhá trasa v otevřené části lesa tak, aby na ně jejich rodiče mohli neustále bez problémů dohlížet.

„Singletracky jsme vybudovali s podporou evropských peněz. Původní rozpočtová cena byla patnáct milionů korun, ale díky tvrdé soutěži se to podařilo srazit více, než o třetinu, takže výsledná cena nedosáhla ani deseti milionů korun. Tři čtvrtiny hradila Evropská unie a čtvrtinu Nové město,“ osvětlil otázku finančního zabezpečení stezek pro terénní cyklistiku novoměstský starosta Michal Šmarda.

CELÁ ZPRÁVA
http://www.zdarskevrchy.cz/sport/cyklistika/6888-novomestske-singletracky-jsou-dokonceny-a-otevreny-verejnosti

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři