Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Zámek v Děčíně hapticky

Místem přátelským pro zrakově postižené se chce stát zámek v Děčíně. Zámek se přímo ve středu města tyčí na skalním ostrohu nad soutokem řeky Labe s Ploučnicí. Patří mezi největší a historicky nejvýznamnější památky svého druhu v Čechách a zároveň mezi nejnavštěvovanější památky Ústeckého kraje. Jeho historie se začala psát již v 10. století a nejvíce se do ní zapsali páni z Vartenberka, rytíři z Bünau a hraběcí rod Thun-Hohenstein. V průběhu staletí několikrát změnil svou tvář, aby nakonec dospěl do podoby barokně-klasicistního zámku.
Obecně platí, že klasické prohlídky památek nezohledňují potřeby zrakově postižených návštěvníků, ať už jde o způsob výkladu, tempo prohlídky či běžným zákazem dotýkat se vystavených exponátů. To jsou důvody, které vedly zámek Děčín k tomu, aby pro novou sezónu připravil projekt, který má usnadnit zrakově postiženým zájemcům a milovníkům historie i památek prohlídku děčínského zámku.
Prozatím je speciálně upraven jeden prohlídkový okruh, během něhož si návštěvníci budou moci osahat některé části mobiliáře, porovnat materiály atd. Vyškolení průvodci pak budou podávat upravený výklad. V případě větších skupin doprovodí prohlídku i asistent průvodce.
Na tyto speciální haptické prohlídky je nutná předchozí rezervace na tel. 775 862 639, 412 518 905 nebo na emailu info@zamekdecin.cz. Přestože haptické prohlídky jsou určeny především slabozrakým a nevidomým návštěvníkům, v případě zájmu je mohou využít i vidomí, kteří si chtějí vyzkoušet jaké to je, žít ve tmě, která nekončí.
Poprvé bude možné haptické prohlídky zámku Děčín absolvovat v sobotu 1. dubna během akce Otevírání zámeckých zahrad, a to v 10 nebo ve 14 hodin. I na tento den prosíme o rezervaci předem!

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři