Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na Rajčeti
Kalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Bezbariérové úseky na Labské cyklotrase

Níže mapa Labe kde jsou vyznačeny fialově úseky s dokončenými cyklostezkami bez motorové dopravy, které bývají často využitelné i pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientce.

Pro vozíčkáře doporučujeme zejména úseky dokončených cyklostezek ve Středočeském kraji a v nížinaté krajině Středního Polabí. Jde o úseky: Nymburk-Poděbrady (oba břehy), Lázně Toušeň-Brandýs nad Labem-Kostelec nad Labem (levý břeh), Mělník-Horní Počáply (levý břeh) a cyklostezka podle Labe v Hostinném.
Drobné nedostatky (spády nad 6%) a tedy návštěvu a jízdu s asistenty doporučujeme v Pardubicích (nájezdy na zdymadlo a výjezd na hráz u kempu Cihelna) na Ústecku (Zdymadlo Střekov-schody,kopec ve Valtířově, z Děčína do Dolního Žlebu je problamatický provoz automobilů na úzké silničce).
Okolo deset případů spádů "mimo normu" (nad 6%) je mezi Hradcem Králové a Kuksem (u mostů Předměřice, Lochenice, v Jaroměři: Jezbiny, výjezd od Labe po "Cyklistické" na silnici "Langiewiczova" (30 % spád), od koupaliště na Úpě ke hřbitovu (Náchodská), Končiny a v Kuksu).

Detailní mapy, výškové profily a doporučení služeb pro vozíčkáře najdete v oceněných atlasech Labské cyktrasy v ČR.

Další vyhledávání: ubytování, stravování, služeb, servisů a turistických atraktivit přímo v mapách viz sekce Ubytování,.... Pro mobilní telefony a tablety doporučujeme mobilní aplikaci na Google play MAP4TRIP, na kterou se dostanete přes www.map4trip.cz anebo odkazem na ikonu v záhlaví našeho webu. Detailní popis celé trasy se aktualizuje a bude ve stejnojmanné sekci. Filmy a fotografie z cyklotrasy a akcí Tour de Labe handicap najdete v několika samostatných sekcích i v archivu ČT .
_____________________________________________________________________________________
Projekt "Labská cyklotrasa od pramene k moři napříč Evropou bez bariér" je ralizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj.

Bezbariérové úseky LS
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři