Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Lodní doprava ve Středočeském kraji

výletní loď Fidelio v Mělníku
parník Král Jiří v Poděbradech (video youtube)parník, použito ze stránek http://www.kadel.cz/
výletní loď Blanice
parník Kolinea v Kolíně
parník Arnošt z Pardubic v Pardubicích
sportovní přístav Marína Kolín (web)

parník Král Jiří

Kotviště v Poděbradech
Loď Král Jiří kotví v přístavišti na Zámeckém nábřeží, asi tři sta metrů od Náměstí krále Jiřího, nedaleko mostu přes Labe. Z náměstí se k nám dostanete dvěma různými cestami. Můžete buď přejít přes parkoviště pod zámkem vedle hotelu Savoy, po schodech sejít na nábřeží a jste přímo před lodí Král Jiří. Nebo vyjít z náměstí směrem na most, před mostem sejít po schodech na nábřeží a loď uvidíte kotvit nedaleko proti proudu Labe.

výletní loď Blanice

Výletní loď Blanice byla spuštěna na vodu již v roce 1927. Na kryté vyhlídkové palubě jsou místa pro 50 cestujících. Blanici je možné od dubna do října využít jak pro vyhlídkové plavby, tak i pro malé oslavy. Blanice nabízí pocit z plavby lodí, která má duši. Rádi Vás uvítáme na palubě.

parník Kolinea v Kolíně

Přívoz Oseček
Přívoz se nachází mezi Kolínem a Poděbrady, asi 3 kilometry před soutokem Labe s Cidlinou, u něhož Labe překlenuje most s dálnicí D 11. Západní přístaviště je blízko vsi Oseček. Východní konec přívozu je u chatové osady Oseček, nazývané též Na Přívoze (patří též k obci Oseček), z níž vede asi 3 km dlouhá cesta přes libický lužní les k Velkému Oseku.

Původní přívoz je doložen od roku 1836. Přepravoval osoby i vozidla včetně traktorů a nákladních aut. Byl jištěný horním vodicím lanem na ocelových sloupech. Provoz byl zrušen roku 1978 před zahájením pravidelné vodní dopravy uhlí do elektrárny Chvaletice.

Motorová loď pro dvanáct osob je nyní k dispozici o víkendech od 9 do 20 hodin. Ve všední dny je lépe se předem ohlásit u převozníka Pavla Faltyse na telefonu +420724585122. Službu mohou využívat i cyklisté nebo rodiny s kočárkem. Turisté a rekreanti se mohou u přívozu občerstvit a v provozu je i půjčovna loděk.

výletní loď Fidelio

Fidelio je výletní loď pro 22 cestujících. o délce 17 m a sluneční palubou. Při plavbě je k dispozici podpalubní salonek s výhledem a barem, kde je možno občerstvit se dvěmi druhy piva a jinými nápoji. Lodí FIDELIO můžete plout na soutoku Labe a Vltavy, pod Mělnickým zámkem. Odpolední a večerní hodinové plavby. Ostatní plavby na objednávku. Dále provozujeme pravidelné plavby do Obříství a Dolních Beřkovic. O prázdninách středeční plavby z Nelahozevsi do Troje. Loď Fidelio si můžete pronajmout například na večírek, oslavu, třídní sraz, svatbu, podnikové setkání, soukromý rodinný výlet a další příležitosti.
Catering zajistíme na požádání dle Vašeho individuálního přání.

Marína Kolín

Kolínem protéká splavněná řeka Labe. Ještě do roku 1990 bylo možné na této vodní cestě sledovat velmi čilý nákladní lodní provoz, především dopravu uhlí do chvaletické elektrárny. Dnes po řece nepropluje pořádná loď i několik dní.

Je tedy Labe "mrtvá" řeka? Z hlediska obnovy života pod hladinou a na březích nikoliv. Labe je spíše nevyužitá řeka! "Mrtvý" je pouze lodní provoz na řece, onen zajímavý kolorit oživující velkou řeku protékající průmyslovými městy a přitahující zájem turistů, bez většího provozu jsou moderní zdymadla, nákladní přístavy, sportovní přístavy...

Turistická plavba se začíná úspěšně rozvíjet. Nově jsou v provozu maríny: Marína "Labe" v Píšťanech u Litoměřic na Labi a Marína "Vltava" v Nelahozevsi na Vltavě. A splavnění Vltavy až do Českých Budějovic bylo zahájeno.

zdroj: Marína Kolín [22.3.2011]

PRŮBĚŽNÁ AKTUALIZACE 2017: Přístav Kolín - mimo provoz, Restaurace Marína Kolín byla rovněž uzavřena
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři