Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Slavnostní otevření nové lávky přes Labe v Čelákovicích

Občanské sdružení Labská stezka pořádalo v sobotu 21. června 2014 Středočeskou Tour de Labe pro všechny - cyklojízdu na počest slavnostního otevření nové lávky přes Labe v Čelákovicích.

Zájemci se mohli k cyklojízdě připojit již na startech, které byly v Kolíně, Mělníku a v Praze na Černém Mostě, nebo průběžně v městech a obcích na jednotlivých trasách dle stanoveného časového harmonogramu. I přes větrné a zamračené počasí se cyklojízdy zúčastnilo dohromady okolo 25 cyklistů a cyklistek, mezi nimiž nechyběl handbiker Jaroslav Sládek a několikanásobný paralympijský vítěz Roman Musil, který dorazil na speciálně upravené závodní tříkolce. Společně se všichni sešli po půl třetí odpoledne na pravém břehu Labe u nové lávky v Čelákovicích, odkud se poté přemístili na levý břeh, kde proběhlo v 15:00 její slavnostní otevření za účasti zástupců investora - Města Čelákovice a SFDI a zástupců stavebních firem a dodavatelů. Ještě než ovšem došlo k slavnostnímu aktu přestřižení pásky, předal Ing. arch Jan Ritter, předseda občanského sdružení Labská stezka, diplom „za vybudování nové bezbariérové lávky přes Labe" do rukou starostky Čelákovic, PhDr. Zdeňky Tiché. Současně připomněl, že lávka je významným přínosem z hlediska propojení sítí okolních cyklotras, jejichž páteří je Labská cyklotrasa č. 2 a alternativní levobřežní cyklotrasa č. 0019.

Město Čelákovice připravilo bohatý doprovodný program na břehu i na Labi, souběžně probíhala také Muzejní noc a Svatojánská divadelní pouť, vrcholem večera byl slavnostní ohňostroj.

Lávka v Čelákovicích

Technologicky i architektonicky unikátní zavěšená lávka propojuje centrum Čelákovic na levém břehu s osadou Grado na břehu pravém a doplní stávající systém okolních cyklotras. Doposud se využívala několik set metrů vzdálená lávka přes zdymadlo a vodní elektrárnu a po jejím uzavření dočasně i provizorní přívoz. Lávka je charakteristická dvěma vysokými modrými pylony, od kterých se postupně vysouvá mostovka, jejíž konstrukci tvoří železobetonové prefabrikáty z vysokopevnostního betonu. Jeho použití vede k nízké hmotnosti lávky a k odlehčení závěsů i pylonů. Celková délka lávky je 242 metrů, rozpětí 156 metrů mezi oběma pylony je přitom nejdelší v České republice. Šíře mostovky umožní případný průjezd vozidel integrovaného záchranného systému. Investorem stavby je Město Čelákovice a SFDI. Foto lávky ZDE

Fotogalerie z akce ZDE
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři