Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Otevření cyklostezky přes Ostrůvek v Brandýse n. L.

V pondělí 9. června 2014 byla slavnostně otevřena nová cyklostezka přes brandýský Ostrůvek a Labská stezka s fotografem byla u toho. Přinášíme stručnou textovou informaci a fotodokumentaci. Díky přemostění levého bočního přítoku Labe (náhonu) je trasa přes Ostrůvek propojena se stávající Polabskou cyklostezkou. Na projekt město získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Cyklisté, bruslaři, vozíčkáři, běžci i pěší občané se dostanou pohodlně podél Labe z brandýského Ostrůvku na levý břeh Labe a po cyklostezce až do Kostelce nad Labem. Nově vybudovaná trasa je od května propojena s Polabskou cyklostezkou otevřenou v této části v roce 2011.
"V rámci projektu: Revitalizace brandýského Ostrůvku - brána do Polabí, cyklostezka jsme vybudovali asfaltovou cyklostezku na Ostrůvku a položili nový můstek přes boční přítok Labe." uvedl starosta města Ondřej Přenosil.

Vedle cyklostezky čeká návštěvníky Ostrůvku i další novinka. Mohou se vykoupat nebo si odpočinout na písečné pláži, která vznikla na špičce Ostrůvku, poblíž míst, kde kdysi bývala plovárna. "Společně s písečnou pláží jsme upravili i její okolí - vykácené nebezpečné stromy nahradily nové dřeviny a na zarovnaném okolním terénu je vyset nový trávník," dodal Ondřej Přenosil.

Na výstavbu cyklostezky přes Ostrůvek výrazně přispěl Státní fond dopravní infrastruktury. "Na projekt jsme získali dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury ve výší 5,4 mil. Kč, celkové náklady činily 8 mil. Kč," doplnil starosta Ondřej Přenosil.

Za navazující asfaltový úsek, který spojuje trasu přes Ostrůvek s Polabskou cyklostezkou, ale nebyl už součástí projektu, zaplatilo město 2,2 mil. Kč.

Text:
Michaela Miková
Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Fotogalerie ze slavnostního otevření ZDE
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři