Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Výroční zpráva o.s. Labská stezka 2012

Hlavní akce a aktivity Labské stezky jsou přehledně uvedeny v kalendáři akcí 2012 .


Úvodem

Během celého roku sdružení Labská stezka průběžně informovalo o stavu cyklotrasy č. 2 a akcích na cyklostezkách Labi a Mrlině. Na osmi veletrzích a výstavách sdružení propagovalo města, obce a místa na Labské cyklotrase a stezku Greenway Mrlina (viz kalendář 2012).

Na webu, v mediích a v atlasech byly průběžně aktualizovány relevantní informace o sjízdnosti a průjezdnosti celé Labské cyklotrasy. Na webovém portálu www.labskastezka.cz jsou průběžně aktualizovány informace opro cyklisty a handicapované o možnostech ubytování, stravování a též např. o turistických atraktivitách v jednotlivých krajích a městech náležících k Labské cyklotrase. Obdobné informace v tištěné podobě jsou k dipozici v Atlase Labské cyklotrasy, který sdružení nabízí do infocenter na území ČR, knihkupectvích firmy KANZELSBERGER a knižním velkoobchodě KOSMAS.

Filmy

Byly dokončeny filmy k tématu "Labská cyklotrasa bez bariér" a film pro Rotary International. Filmy jsou uvedeny na webu Labské stezky o.s. a jsou promítány na konferencích a seminářích.


Konference, semináře, workshopy, pracovní setkání

V květnu 2012 proběhla v konferenčních sálech sídla občanského sdružení dvoudenní konference „Labská cyklotrasa od pramene k moři napříč Evropou bez bariér“ s bohatým doprovodným programem. Konference se zúčastnili aktivně zástupci krajů a měst na řece Labi, aby se vzájemně informovaly o stavu výstavby cyklostezek v koridoru řeky Labe a také o jejich dostupnosti pro handicapované občany.

Sdružení se aktivně zúčastnilo konerence PŘES BARIÉRY, kterou uspořádala POV s cílem sjednotit metodiku přístupnosti objektů tras pro handicapované. Zde Labská stezka o.s. upozornila na problém různé barevnosti v používání značení tras pro vozíčkáře v terénu (lyžařská stupnice: modrá, červená, černá) a v obvykle používaných celostátních propagačních materiálech (semaforová konvence: zelená, žlutá, červená).

Zástupci Labské stezky se aktivně zúčastnili konference ROVNÁ PRÁVA PRO VŠECHNY v Senátu ČR, workshopu a marketingové skupiny pracovníků cestovního ruchu KHK ve Dvoře Králové a na Zvičině. Atlas a stav Labské cyklotrasy byl prezentován na konferencích Stop & Stay v Litoměřicích a Voda a cestovní ruch v Hradci Králové, kde předseda sdružení Ing. arch. Jan Ritter podepsal za Labskou stezku o.s. memorandum o MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCI V OBLASTI ROZVOJE VODNÍHO TURISMU V POVODÍ ŘEKY LABE.

LABSKÁ STEZKA o.s. byla také na FÓRU HOSPODÁŘSKÝCH NOVIN V ADALBERTINU V HRADCI KRÁLOVÉ

Tour de Labe pro všechny a jiné cyklojízdy

Každý první víkend v měsících od června do října probíhaly PR akce Tour de Labe od Krkonoš do Riesy, tj. zhruba na polovině celé délky Labe v ČR a Německu - 1200 km (viz kalendář akcí TdL na www.tourdelabe.cz). Zástupci sdružení se zúčastnili jízd po Greenway Jizera, Valticko-Lednickým areálem, po Vltavské cyklistické cestě s pražskými velocipedisty ze Smíchova a Zbraslavi, nebo benefiční akce Rotary International: Tour de Prague - Dawn Cycling for Charity.

Propagace Labské cyklotrasy, Greenway Mrlina a Public Relations

V celostátních i regionálních mediích proběhly informace o akcích na řece Labi, seriálu jízd Tour de Labe pro všechny, Odemykání a Zamykání Labe a Labské cyklotrasy. Medializovány byly rovněž výstavy, konference, akce na Labi a Mrlině i dalších "partnerských" aktivitách sdružení.

Sdružení propagovalo výstavbu nových úseků v Královéhradeckém (Hradec Králové - Kuks) a další etapy výstavby cyklostezek v Ústeckém kraji.

Propagace projektu a vize Greenway Mrlina

Labská stezka uspořádala akce Odemykání a Zamykání Mrliny, třídenní akce s pracovním názvem "3 P", aneb První Podium u Pramene a tím založena tradice Slavností Mrliny na Příchvoji v Českém ráji.

V Jičíně, Rožďalovicích, Hradci Králové a na Příchvoji proběhly výstavy o projektu Greenway Mrlina a rovněž jednání a akce na propagaci tohoto projektu.


Ekonomika sdružení za rok 2012


VÝNOSY 2012 - tabulka ke stažení ZDE
NÁKLADY 2012 - tabulka ke stažení ZDE


Jan Polák
účetnictví a ekonomika

a

Ing. arch. Jan Ritter
předseda Labská stezka o. s.

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři