Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Labská stezka o.s. Nymburk


Logo sdružení:
Logo Labská stezka o.s.

Motto:
Labská cyklotrasa - od pramene k moři - napříč Evropou - bez bariér

Občanské sdružení Labská stezka bylo založeno v roce 2009 a sídlí v Nymburce - královském městě v samotném srdci Polabské nížiny. Aktivity našich členů mají své kořeny v 80. letech 20. století, kdy byl vytvořen první projekt "Polabské cesty zdraví" (více v sekci Stav a historie Labské trasy), jehož autorem byl Jaroslav Ritter, otec zakladatele a statutárního předsedy sdružení Ing. arch. Jana Rittera.

Naším hlavním posláním je rozvoj Labské cyklotrasy v ČR s cílem postupně odstranit bariéry tak, aby tato jedinečná dopravní a turistická magistrála byla bezpečnou, bezbariérovou trasou pro všechny její uživatele - včetně handicapovaných občanů, seniorů či rodin s dětmi. Za tímto účelem průběžně mapujeme stav Labské cyklotrasy (např. během již tradičních cyklojízd Tour de Labe) a snažíme se navzájem propojit hlavní subjekty působící na Labi a v jeho okolí: kraje, města, obce, instituce, podnikatele a další subjekty (MAS, destinační společnosti, neziskové organizace apod.) - viz sekce Partneři .

Propagujeme Labskou cyklotrasu na webových stránkách, na veletrzích a výstavách, sociálních sítích či prostřednictvím aktualizovaných vydání atlasu Labská cyklotrasa v ČR.

Dílčím projektem je vize stezky pro udržitelnou dopravu Greenway Mrlina, která by po březích či v blízkém okolí řeky Mrliny propojila města Nymburk a Jičín, s odbočkou na pramen řeky v Příchvoji nedaleko Sobotky.

Tour de Labe v Nymburce (rok 2011)
TdL Nymburk 2011
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři