Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

______________________________________________________

Kliknutím do mapy na požadovaný kraj, případně kliknutím na sekci "Ubytování, stravování, atraktivity, služby...." v Menu se zobrazí mapový výřez a v něm jednotlivé objekty. Do map vkládáme ubytovací a stravovací zařízení, cykloservisy, turistické zajímavosti ap. Chceme tím cykloturistům usnadnit orientaci a doporučit zařízení, která máme zčásti ověřená. Zároveň prosíme o zpětnou vazbu.Podělte se s námi o zkušenosti se službami, nejlépe e-mailem na: info@labskastezka.cz. Děkujeme.  
                                  
________________________________________________________________________________________________
VIDEOSPOT
AUDIOSPOT
PF 2021 

Labská stezka Vám přeje krásné vánoce 2020 a mnoho úžasných zážitku nejen při cyklistice, ale pro každý den roku 2021

Atlas Labské cyklotrasy v ČR

Kontakt kancelář LS: 325 533 803, info@labskastezka.cz
Atlas je vydáván v naší režii bez dotací a grantů. Pro potřeby měst, krajů, regionů či institucí a podnikatelů připravíme operativně speciální vydání s individuální obálkou nebo doplněnými úvodními stranami o vás.

Aktuální prodejní místa:
Infocentrum Nymburk   
 MAPY KIWI Praha Jungmanova 31/23
Knihkupectví Komenského Nymburk
 Prodejny KANZELSBERGER v celé ČR
Prodejna map a původců, Senovážné nám. 6, Praha  Infocentra ve městech na Labi


Atlas můžeme rovněž poslat poštou: cena 150 Kč + dobírka
V případě Vašeho zájmu nám napište na: info@labskastezka.cz


Atlas 2015
Naše motto zní:

"Labská cyklotrasa - od pramene k moři - napříč Evropou - bez bariér"


Krátký film s představením projektu "Labská cyklotrasa bez bariér" najdete ZDE v prvním videu.

O nás

Propojujeme kraje, města, obce, podnikatele a instituce podél řeky Labe. Cílem je Labská cyklotrasa bez bariér se záměrem koordinace, jednotné propagace a informování všech uživatelů o stavu a průběhu stezek podle Labe. Dohody o partnerství a spolupráci s občanským srdužením Labská stezka podepsala většina krajů a měst na řece Labi a významné celostátní instituce. Vydáváme atlasy Labské cyklotras od pramene Labe do Hřenska s informacemi pro cyklisty, vozíčkáře a in-line bruslaře a mapy cyklotras podél řek. Jako první jsme pozvali zástupce krajů a měst s vozíčkáři a handbikery ke společným jízdám Tour de Labe s cílem poznání stavu cest. Při jízdách Tour de Labe apod. mapujeme bariéry - obrubníky, stupně, schodiště, strmé nebo blátivé úseky, frekventované silnice a působíme na jejich odstraňování. Možnosti handicapovaných pro stravování a ubytování bez bariér jsou doposud omezené a existují spíše v dražších hotelech a penzionech. Součástí projektu je výzva pro podnikatele a instituce k podpoře a rozšíření možností ubytování a stravování bez bariér za dostupnou cenu. Organizujeme konference pro investory, projektanty, kraje, města, instituce a podnikatele. Dodáváme a zajišťujeme výrobu Infopanelů a letos jsme instalovali první bezbarierové odpočivadlo pro vozíčkáře v Kempu Buňkov. V sekci Novinky informujeme cyklisty, podnikatele a instituce o všem důležitém co se děje na Labské cyklotrase.

Sjízdnost Labské cyklotrasy:
Pro horská či trekkingová kola je sjízdný celý úsek značené cyklotrasy č. 2 z Vrchlabí na hranice se SRN (349 km). Cyklostezka se zpevněným povrchem, vedená mimo silnice je na přibližně 40 % trasy (140km). Zbytek je veden po silnicích (139 km) nebo po cestaách s přírodním povrchem (70 kmú. První skica záměru stezky je z r. 1977, první projekt Polabské cesty zdraví je z roku 1983. Více najdete v sekci Stav a historie Labské trasy .

Naším cílem je Evropská magistrála bez bariér s možnostmi ubytování a služeb bez bariér v intervalu do 15 km a jednotná propagace a zpracování tzv. "bezbariérových map" v městech a obcích na Labi.

 

"LABSKÁ CYKLOTRASA - NAPŘÍČ EVROPOU - OD PRAMENE K MOŘI - BEZ BARIÉR" 

konference proběhla 18. a 19. října 2016  na zámku Brandýs nad Labem

 
  • Program byl zaměřený na zhodnocení celkového stavu Labské cyklotrasy: novinky, plány a vize, dotace, bezpečné parkování kol, údržba povrchů a zeleně, zkušenosti z provoz, dobré příklady z praxe, bezbariérovost, zkušenosti podnikatelů. Prezentace, zvukové záznamy a info o konferencích do r. 2016: viz sekce Konference
  Pro rok 2017 připravujeme téma: koupání v Labi a jeho přítocích, úpravy břehů, přístupy do vody, čistota vody, hostorické pláže, současná koupací místa, volnočasové aktivity, vodní turistika, bezbariérové přístupy do vody, odpočívadla a mola i pro vozíčkáře, bezbariérová místa pro rybolov.  
Opište prosím kód:   code
Vaše jméno:
Titulek:
Text příspěvku:

#file_links["C:Frazes.txt",1,N]: #file_links["C:Links_Dating.txt",1,N] dne: 23.07.2020 (03:26)
#file_links["C:Frazes.txt",1,N]: #file_links["C:Links_Dating.txt",1,N]
Wĺg zu 19789 EUR pro Ěînŕt pŕssiven Ĺinkîmmens: http://pine.cf/kj5cgi
https://www-darknet.com dne: 23.07.2020 (03:15)
https://www-darknet.com
https://www-darknet.com - Äŕđęíĺň ńŕéňű
Alena dne: 19.09.2018 (19:06)
cyklotrasa Nučnice Lounky
Nájezd na cyklostezku z Nučnic do Lounek je díky železným pražcům hodně nebezpečný. Já sama, i když jsem jela opatrně a bylo sucho, jsem se dnes pěkně vymetla a deset minut za mnou další pán. Vím, že už se tam stalo dost nehod, tak si myslím, že by bylo dobré tyto pražce z minulosti odstranit.
RITTER dne: 06.09.2018 (18:00)
KOLÍN
Z KOLÍNA LZE JET PES HRADIŠTKO, VELTRUBY, VELKÝ OSEK PO ASFALTIOVÝCH CYYKLOSTEZKÁCH AŽ DO PODĚBRAD A NYMBURKA. PRO PŘÍZNVCE TERÉNU DOPORUČUJEME TRASU PODLE LABE (CT 2) PŘES VELTRUBSKÝ A LIBICKÝ LUH, ASFALT KONČÍ NA KONCI KATASTRU NYMBURKA A DÁLE DO SMĚR BRANDÝS JDE VESMĚS O POLNÍ A LESNÍ CESTY
AÝ Z TOUŠENĚ DO BRANDÝS AŽ KOSTELCE JSOU ASFALTOVÉ CYKLOSTEZKY.
JAN RITTER
Bartes Vlastimil dne: 14.08.2018 (08:24)
    Dobrý den, prosím můžete mi sdělit jaké druhy povrchu jsou z Kolína do Brandýsa n/L, a jak je sjízdná trasa po TM Z Osečku do Poděbrad. Moc děkuji Bartes

Tenhle Petr dne: 02.06.2018 (14:49)
Mapa
Kde lzde najít přesná trasa třeba v mobilní aplikaci mapy.cz? 
Karel Marouš Labská stezka dne: 29.11.2017 (13:09)
přeplnění cyklotras
Dobrý den, děkujeme za Váš příspěvek, ozvu se Vám e-mailem 
Jana Zemanová dne: 28.11.2017 (10:03)
Dodatek k řešení
V případě zájmu přikládám kontakt - janka.ze@seznam.cz
Jana Zemanová dne: 28.11.2017 (10:01)
Řešení
Dobrý den, souhlasím s panem Lumírem Nyklem, stejný nešvar se mi stává na této cyklotrase naprosto běžně. Neustále přeplněné cyklostezky (cyklotrasy). Upozorňuji, že jsem jela na trase i ve večerních hodinách a bylo to vesměs stejné. Když něco řeknete (že by se mohli trochu stáhnout), tak ještě mají problém s Vámi, že chcete projet. Tímto problémem a dalšími nedostatky se zabývám ve své bakalářské práci. (Pro správce Labské stezky bude též k dispozici k nahlédnutí, stačí mne jen kontaktovat.) Ve své práci se zabývám právě těmito přeplněnými úseky. Ráda bych si nějakým způsobem "zařídila" širší a asfalt a především asfaltový povrch nový. Uvidíme, jak se k tomu postaví Nymburk. Ráda bych, aby se jízda na kole na tomto úseku a podél vody stala mnohem příjemnější, než je doposud (připomíná mi to spíš slalom, než příjemnou jízdu).
Aleš dne: 04.11.2017 (19:05)
Lochenice
http://aleluda.rajce.idnes.cz/Cyklostezka_Lochenice_10_11_2017
stránka diskuze: 1 2 3 4
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři