______________________________________________________

 
Kliknutím do mapy na požadovaný kraj, případně kliknutím na sekci "Ubytování, stravování, atraktivity, služby...." v Menu se zobrazí mapový výřez a v něm jednotlivé objekty. Do map vkládáme ubytovací a stravovací zařízení, cykloservisy, turistické zajímavosti ap. Chceme tím cykloturistům usnadnit orientaci a doporučit zařízení, která máme zčásti ověřená. Zároveň prosíme o zpětnou vazbu.Podělte se s námi o zkušenosti se službami, nejlépe e-mailem na: info@labskastezka.cz. Děkujeme.  
                                  
________________________________________________________________________________________________
VIDEOSPOT
AUDIOSPOTNejbližší akce Labské stezky

8.9.    Slavnosti Mrliny u pramene (LS partner)

9.9.    Hradec Králové Město na kole (LS partner)

28.9.  Svatováclavská cyklojízda Nymburk

7.10.  Zamykání Mrliny a Labe

22.11. 8. Konference "Labská cyklotrasa od pramene k moři napříč Evropou bez bariér

Atlas Labské cyklotrasy v ČR

Kontakt kancelář LS: 325 533 803, info@labskastezka.cz
Atlas je vydáván v naší režii bez dotací a grantů. Pro potřeby měst, krajů, regionů či institucí a podnikatelů připravíme operativně speciální vydání s individuální obálkou nebo doplněnými úvodními stranami o vás.

Aktuální prodejní místa:

Infocentrum Nymburk                                                MAPY KIWI Praha Jungmanova 31/23
Knihkupectví Komenského Nymburk                           
Prodejny KANZELSBERGER v celé ČR
Prodejna map a původců, Senovážné nám. 6, Praha     Infocentra ve městech na Labi

Atlas můžeme rovněž poslat poštou: cena 150 Kč + dobírka
V případě Vašeho zájmu nám napište na: info@labskastezka.cz


Atlas 2015
Naše motto zní:

"Labská cyklotrasa - od pramene k moři - napříč Evropou - bez bariér"


Krátký film s představením projektu "Labská cyklotrasa bez bariér" najdete ZDE v prvním videu.

O nás

Propojujeme kraje, města, obce, podnikatele a instituce podél řeky Labe. Cílem je Labská cyklotrasa bez bariér se záměrem koordinace, jednotné propagace a informování všech uživatelů o stavu a průběhu stezek podle Labe. Dohody o partnerství a spolupráci s občanským srdužením Labská stezka podepsala většina krajů a měst na řece Labi a významné celostátní instituce. Vydáváme atlasy Labské cyklotras od pramene Labe do Hřenska s informacemi pro cyklisty, vozíčkáře a in-line bruslaře a mapy cyklotras podél řek. Jako první jsme pozvali zástupce krajů a měst s vozíčkáři a handbikery ke společným jízdám Tour de Labe s cílem poznání stavu cest. Při jízdách Tour de Labe apod. mapujeme bariéry - obrubníky, stupně, schodiště, strmé nebo blátivé úseky, frekventované silnice a působíme na jejich odstraňování. Možnosti handicapovaných pro stravování a ubytování bez bariér jsou doposud omezené a existují spíše v dražších hotelech a penzionech. Součástí projektu je výzva pro podnikatele a instituce k podpoře a rozšíření možností ubytování a stravování bez bariér za dostupnou cenu. Organizujeme konference pro investory, projektanty, kraje, města, instituce a podnikatele. Dodáváme a zajišťujeme výrobu Infopanelů a letos jsme instalovali první bezbarierové odpočivadlo pro vozíčkáře v Kempu Buňkov. V sekci Novinky informujeme cyklisty, podnikatele a instituce o všem důležitém co se děje na Labské cyklotrase.

Sjízdnost Labské cyklotrasy:
Pro horská či trekkingová kola je sjízdný celý úsek značené cyklotrasy č. 2 z Vrchlabí na hranice se SRN (349 km). Cyklostezka se zpevněným povrchem, vedená mimo silnice je na přibližně 40 % trasy (140km). Zbytek je veden po silnicích (139 km) nebo po cestaách s přírodním povrchem (70 kmú. První skica záměru stezky je z r. 1977, první projekt Polabské cesty zdraví je z roku 1983. Více najdete v sekci Stav a historie Labské trasy .

Naším cílem je Evropská magistrála bez bariér s možnostmi ubytování a služeb bez bariér v intervalu do 15 km a jednotná propagace a zpracování tzv. "bezbariérových map" v městech a obcích na Labi.

 

"LABSKÁ CYKLOTRASA - NAPŘÍČ EVROPOU - OD PRAMENE K MOŘI - BEZ BARIÉR" 

konference proběhla 18. a 19. října 2016  na zámku Brandýs nad Labem

 
  • Program byl zaměřený na zhodnocení celkového stavu Labské cyklotrasy: novinky, plány a vize, dotace, bezpečné parkování kol, údržba povrchů a zeleně, zkušenosti z provoz, dobré příklady z praxe, bezbariérovost, zkušenosti podnikatelů. Prezentace, zvukové záznamy a info o konferencích do r. 2016: viz sekce Konference
  Pro rok 2017 připravujeme téma: koupání v Labi a jeho přítocích, úpravy břehů, přístupy do vody, čistota vody, hostorické pláže, současná koupací místa, volnočasové aktivity, vodní turistika, bezbariérové přístupy do vody, odpočívadla a mola i pro vozíčkáře, bezbariérová místa pro rybolov.  
Opište prosím kód:   code
Vaše jméno:
Titulek:
Text příspěvku:

Jana Zemanová dne: 28.11.2017 (10:01)
Řešení
Dobrý den, souhlasím s panem Lumírem Nyklem, stejný nešvar se mi stává na této cyklotrase naprosto běžně. Neustále přeplněné cyklostezky (cyklotrasy). Upozorňuji, že jsem jela na trase i ve večerních hodinách a bylo to vesměs stejné. Když něco řeknete (že by se mohli trochu stáhnout), tak ještě mají problém s Vámi, že chcete projet. Tímto problémem a dalšími nedostatky se zabývám ve své bakalářské práci. (Pro správce Labské stezky bude též k dispozici k nahlédnutí, stačí mne jen kontaktovat.) Ve své práci se zabývám právě těmito přeplněnými úseky. Ráda bych si nějakým způsobem "zařídila" širší a asfalt a především asfaltový povrch nový. Uvidíme, jak se k tomu postaví Nymburk. Ráda bych, aby se jízda na kole na tomto úseku a podél vody stala mnohem příjemnější, než je doposud (připomíná mi to spíš slalom, než příjemnou jízdu).
Aleš dne: 04.11.2017 (19:05)
Lochenice
http://aleluda.rajce.idnes.cz/Cyklostezka_Lochenice_10_11_2017
dominika dne: 14.06.2017 (22:32)
Jak na start
Ahoj, měla bych dotaz na někoho kdo už třeba cestu podnikl, nebo má urcity plan. Zajímalo by nás, jaké jsou případně varianty dostat se s kolem na "start", někam k Labské boudě, ze směru Dvůr Králové. Myšleno busem a dojezd cyklo? Diky
Jan Ritter dne: 23.01.2017 (23:58)
Díky za reportáž
Můžeme dát odkaz do Novinek a na Facebook, zdraví Jan Ritter
Oldřich Berka dne: 10.01.2017 (12:59)
Report Labská Cyklostezka
Zasílám reportáž z našeho letního putování po Labské stezce, hlavně tedy Německou částí, spolu s našima prckama :)

https://meyhams.wordpress.com/2016/09/10/labska-cyklotezka-cesta-z-mori-a-zase-zpatky/
Jan Ritter dne: 14.12.2016 (19:04)
jan.ritter@tiscali.cz
najdete v sekci Stav a historie Labské stezky
Jan Ritter dne: 14.12.2016 (19:02)
jan.ritter@labskastezka.cz
Cyklopěší stezka není pouze pro cyklisty. Čas od času se na ni konají akce a tahle se dala absolvovat pěšky, na kole, na bruslích, na koloběžce, na prkně a na lodi. Pokud někdo chce trénovat rychlou jízdu na kole, bude to lepší mimo víkendy anebo jinde. Je to jen o ohleduplnosti. Jan Ritter
Popay dne: 20.06.2016 (20:55)
Lovosice
Lovosice - Malé Žernoseky sobota 18.06.2016 T.R.A.G.E.D.I.E. putovaní za vínem skupiny tučňáků po celé cyklostezce. Nevím kdo vymýšlí takové akce. Proč si to neudělají ve vinohradu? Zlatá Elbeweg Bad Schandau - Dresden. Minimal Tsechische Schwejkidioten!
Jan Ritter dne: 10.05.2016 (08:34)
Moje doporučení: nejezděte tam ve špičkách
Je to o vzájemné ohleduplnosti a snášenlivosti. U Labe jsou nádherná rána a západy slunce, zkuste to někdy a zažijete opuštěná místa a nádherné scenérie. Na pěších zónách ve městech i na cyklostezkách musí mít přednost vždy slabší před silnějšími. Já odjakživa doporučuji - hlavně v okolí měst - oddělené pruhy jako ve Stromovce, na Střekovském nábřeží a nejlepší je to v Pirně. Podívejte se do sekce Konference, Litoměřice a na prezentace číslo 20 a 21. dne 23.9.2014
Lumír Nykl dne: 08.05.2016 (15:41)
Bezmozci v Poděbradech a Nymburce
Nejhorší je úsek z Libice do Poděbrad a dál do Nymburka. Když je hezké počasí, lidé tam chodí i ve čtyřstupech vedle sebe, jako by se nechumelilo. Jezdím tam hodně často, takže se s nimi už po těch letech vůbec nepářu. Pokud nereagují na zvonek, odstrčím je rukama, případně si je nohou "odkopnu", tak aby mi nevadili v plynulé jízdě. V Poděbradech pod zámkem takhle jeden teenager se sluchátkama zahučel až do Labe. O kus dál jsem jednou zase zažil čtyři(!) maminy se čtyřma kočárkama vedle sebe. Když jsem na ně zazvonil, že bych jako rád projel, ještě držkovaly, co že si to dovoluju. Dávejte si tam fakt velkýho majzla, přijde mi, že speciálně v Poděbradech (a částečně i v Nymburce), žijou lidi úplně bez mozků. 
stránka diskuze: 1 2 3
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři