Mapy Labské stezky

Do map vkládáme postupně tipy na ubytovací, stravovací zařízení a jiné objekty (turistické zajímavosti atd.). Tímto bychom vám rádi usnadnili cestování po Labské cyklotrase. Prosíme o reakce - podělte se s námi o dojmy z navštívených hotelů, penzionů, kempů nebo občerstvení a restaurací. Ať už prostřednictvím diskuzního fóra nebo e-mailu: info@labskastezka.cz Děkujeme a přejeme Vám hezké zážitky na Labské cyklotrase a rada na závěr. Počítejte se zvýšenou návštěvnosti hotových cyklostezek (140km) o víkendech, hledáte-li klid a relaxaci vyrazte tam mimo špičky. Zatím jde o zaváděcí období. Bezbariérové místa a objekty hodnocené dle metodiky POV jsou v Nymburce a Poděbrdaech. Ostatní údaje jsou převzaté a budeme je aktualizovat.

 

Ústecký kraj

Aktuální uzavírky Labské stezky v ústeckém kraji naleznete zde© OpenStreetMap contributors | OpenCycleMap | Poloha.net

Opište prosím kód:   code
Vaše jméno:
Titulek:
Text příspěvku:

Ludmila dne: 17.08.2019 (05:31)
Kuks - Mělník
Také souhlasím s popisem Labské cyklostezky od pana Barvínka a dalších. Jsem z Mělníka, tak to tam znám... 
Dnes jsem jela z Mělníka vlakem do Jaroměře a dál už jen na kole - na Kuks a zpět: Jaroměř, Hradec, Přelouč (80 km). 
Zítra přespím v Oseku, a v neděli dojedu do Mělníka. 
Souhlasím, že příšerná cesta je z Nymburka na Lysou (cyklostezka měla být hotová letos), tak jsem se rozhodla (po loňské zkušenosti) tuto část cesty přejet vlakem. 
S podivným (ne) značením některých úseků souhlasím. Např. u Pardubic je značená 2 vlevo přes most na Týnec, ale rovně je vede neoznačená moc pěkná stezka. A protože nejsem chlap, tak se raději několikrát zeptám, všichni jsou ochotní poradit. Tento pěkný úsek pak zase naváže na 2 a nemusí se jet městem. 
Je taky potřeba aktualizovat cyklomapu, protože např. z Hradce do Vysoké je nová cyklostezka, a to zde není uvedeno. 
A je pravda, že "Labská stezka" je velmi často a dlouho daleko od Labe... 

Kamila dne: 03.08.2019 (14:58)
Trasa Břehy - Týnec nad Labem
Včera jsme se vrátili z trasy Břehy - Týnec nad Labem a musím říci, že podél Labe se jede asi jen poslední 3 km (celková trasa cca 18 km), jinak je to téměř stále po silnici. Tudíž když jedete s dětmi nic moc trasa.
Musím ale pochválit Marina kemp v Týnci. Pan majitel je velmi ochotný a milý. Není to kemp první třídy, ale je tu čisto, teplá voda a celkem klid. Vlaky sice jezdí, ale není to tak hrozné.
Vladimír Saska dne: 08.07.2019 (09:13)
Kemp Loděnice Ústí nad Labem
Včera jsme se vrátili z naší tradiční akce Dunaj - level Labe 2019, úsek Cidlina - Pirna. O trase se toho dá psát hodně, není to úplně pro silniční speciály, ale celkově výborné. jen chci všechny varovat. Kdo zamýšlí přespat v kempu Loděnice http://cyklokemplodenice.cz/en/, měl by být opravdu, ale opravdu velký fanda vlaků. Je to jako míst stan mezi dvěma kolejemi na nádraží v České Třebové. A navíc je nutno počítat s tím, že si za tento "zážitek" solidně připlatíte jak v restauraci, tak i kempu samotném. Úroveň kempu rozhodně neodpovídá požadované ceně.
Eva dne: 07.07.2019 (18:55)
reakce na p.Barvínka
Jela jsem po stezce od Pardubic za Děčín,přesně jak píšete,trasa do Poděbrad je tak pro horská kola,taková polňačka,navíc špatně značená. Ale zase téměř žádný cyklista,narozdíl od úseku Litoměřice - Děčín.:)

Jiri dne: 06.07.2019 (11:02)
Trasa UL - DC
Trasa je již několik let kompletní a plně sjízdná po cyklotrase. Akorát pro rodinou pohodu.
Zdeněk Barvínek dne: 01.07.2019 (00:06)
Úžas
Tento víkend jsem se čtyřmi kamarády, převážně důchodového věku, jel z Děčína do Čelákovic. Byli jsme si vědomi, že Labská cyklostezka je unikátní dílo a náležitě jsme si to užívali. Tedy až do doby, kdy jsme se dostali do Středočeského kraje. U Brandýsa nad Labem někdo napsal sprejem na cyklostezku, potrhanou kořeny stromů, "hanba Středočeského kraje". Bláhovec, měl si projet úsek Mělník - Kostelec nad Labem. Tento úsek je úspěšným pokusem Středočeského kraje obohatit cyklostezku terénním úsekem v délce cca 20 km. Nic proti tomu, jen nechápu, proč není na začátku tohoto úseku upozornění, že pokud nemá cyklista kvalitní terénní kolo s odpruženou vydlicí, nemá se tam rozhodně pouštět. Skončí, stejně jako my, dobitý tak, že bude doufat, že to byl jen sen. Zdeněk Barvínek
P.S., loni jsme se dvěma přáteli trpěli na trase Poděbrady - Přelouč. Prý jsme přehlédli odbočku, která odváděla Labskou od Labe. Mohli prý jsme jet po asfaltu, místo toho jsme skončili naprosto zničení po neskutečné cestě kolem Labe. Nepsal bych to, kdyby mi dnes náhodou další kamarád nevyprávěl, že skončil stejně. Je to něco o značení....?
JM dne: 13.06.2019 (09:56)
Usti -Decin

Zdravim,
chceem jet s detma Praha - Dresden, chci se zeptat jak to vypada Usti -Decin , jel jsme to tak 8 let zpatky a cyklostezka byla vedena po silnici, zmenilo se to ? 
Nechci jet s detma po silnici.
dekuji 
Radek dne: 13.05.2019 (08:55)
Je někde ke stažení GPX celé trasy?
Je někde ke stažení GPX celé trasy?
CQ dne: 05.10.2018 (21:29)
Pro trekingove kolo
V srpnu jsem jel od pramene Labe do Decina na silnicnim kole (25 mm plast bez vzorku). Je dost mist, ktere se musi objizdet po silnici, protoze po samotne stezce je to tak pro trekingove kolo... ale komu se zase chce jet skoro 450 km na tomhle typu kola.. takze doporucuji jet po stezce a nekde to objizdet po silnici... tyhle useky jsou rovnomerne po cele delce stezky... a da se to prezit. Nicmene cizinec asi bude koukat.
eva dne: 22.06.2018 (12:48)
SILNIČNÍ KOLO
To teda zatím opravdu ne. Jsou místa kde jsou vysloveně pěšiny nebo i kořeny, šutry... a je to děs běs i na horáku. Chudáci zahraniční dálkaři, kteří jsou zvyklí na něco úplně jiného. Ale určitě by se to dalo někudy objet po silnici.
stránka diskuze: 1 2 3
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři