17.1.2010 ZIMNÍ PUTOVÁNÍ S ELIŠKOU PO STEZCE MRLINA

PRVNÍ ZIMNÍ PUTOVÁNÍ S ELIŠKOU PO STEZCE MRLINA

  V neděli 17.1.2010 proběhlo první ze série čtyř putování s Eliškou Přemyslovnou podél MRLINY. Účastnící různých věkových kategorií naplnili motorový vlak z Nymburka do Křince, aby se po chvíli kochali jindy nevídanou atmosférou zimní polabské přírody podél řeky Mrliny.
Všichni si počínali zdatně nejen v lyžařské stopě ale i při odpovídání na první sérii otázek z mládí Elišky Přemyslovny. Nejmladšímu účastníkovi Kubovi Růžičkovi bylo 9, nejstaršímu panu Procházkovi z Křince okolo 70 let.
Také oblečení a lyžařské vybavení bylo pestré, od historického až po moderní skialpinistické.
 Zimní putování absolvovala také zdatná skupina pěších turistů středního a seniorského věku. Putování bylo uspořádáno na počest 718. narozenin Elišky Přemyslovny (* 20. ledna 1292).
Eliška (Karolina Kračmarová) na desetileté kobylce Vanille a její služka Anežka (Petra Matoušková) na Ajdě byly hlavními hvězdami celého dne.
Pravou a nefalšovanou zimu si užili také 4 psi: Agatha, Alfred, Aida a Xara, kteří pomohli prošlapat místy zasněženou cestu a vytvořit atmosféru správné polární výpravy.
Občanské sdružení Labská stezka děkuje všem za účast a příznivcům stezky Greenway Mrlina za podporu a přípravu akce: starostům na trase za podporu stezky MRLINA a za organizaci při přípravě stopy, HZS Nymburk za opravu lávky přes Sánský kanál, Procházkovům z Havranska za uspořádání stylové hostiny, Pavlíně Dlabačové z jízdárny Jasná Hrubý Jeseník a Hálkovu divadlu děkujeme za spolupráci.





Video z akce



stránka fotografií: 1 2 3 4 5 6
Kontakty
Labská stezka o.s.

Labská stezka o.s., objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Jsme na FB


Naše FB stránky:
TOUR DE LABE
GREENWAY MRLINA
Naši partneři
Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři