Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Tip na výlet - Kvítek pod Medníkem

přidáno dne: 1. 3. 2020

Přináším Vám další tip na jarní výlet - tentokrát to nebude do blízkého okolí Nymburka. Podíváme se na jih od Prahy  na svahy nad Zlatou řekou - jak vodáci a trampové nazývali řeku Sázavu.
Výlet za klenotem jarní přírody, který můžete spatřít v přírodě jen na několika lokalitách zahájíme na železniční stanici Petrov u Prahy, cesta z Praha-hl.nádraží sem trová necelou hodinu, nastoupit ovšem můžete i po trase - třeba v Praha-Krč, Praha-Braník či Praha-Zbraslav. Můžete ovšem místo vlaku použít u autobus 338, vyjíždějící ze Smíchovovského nádřaží, autobusem se sem dostanete též během hodinu. Třeba můžete autobus využít pro cestu zpět.
Po opustění železničního nádraží Petrov u Prahy sestoupite k řece, přejdete most a pokračujete dále po trase naučné stezky Medník, která Vás dovede až do cíle, to není dlouhá procházka, ale budete muset i trochu vystoupat, což může být namáhavé zejména po dešti., ovšem zážitek z kvetoucích rostlin, určitě stojí za tu trochu námahy.
Dále pak můžete pokračovat výstupem do sedla Medníků nebo se stejnou cestou vrátit do Pikovic. Když ovšem vystoupíte na Medník, nabízí se i varianta ukončit cestu v Hradištku či dokonce ve Štechovicích.
Výlet ovšem moc neokládejte, mohlo by se Vám klidně stát, že květinku již nenajdete, podle mých osobních zkušeností - třetí týden v březnu je ten správný termín pro návštěvu, což může být ovšem ovlivněno teplým počasím.

Upozorňuji, že je nutné pohybovat se v lokalitě s nejvyšší opatrností.

Kandík psí zub (Erythronium dens-canis) je vzácná, brzy zjara růžovofilalově kvetoucí bylina z čeledi liliovitých. Jde o rostlinu kriticky ohroženou a v České republice zákonem chráněnou.

Kandík psi zub
Výlet za kandíkem
Kandík psí zub
Pár dalších mých fotografii z výprav za tímto kvítkem můžete spatřit třeba zde

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři