Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Tip na výlet - Mcelské bledule

přidáno dne: 21. 2. 2020

Přináším Vám další tip na jarní výlet do blízkého okolí Nymburka, tentokrát to budou bledule jarní nedaleko od Mcel, nenajdete jich tu takové nepřehlédnutelné množství jako na profláknuté lokalitě Peklo u České Líp, ale můžete si je tu vychutnat o samotě, sem na ně přijde málokdo.
Mcely jsou obec ležící 13 km severně od Nymburka. V obci najdete gotický kostel svatého Václava ze 14. století,  hranolovou zvonici s dřevěným patrem v sousedství kostela, sochu sv. Jana Nepomuckého z roku 1832 i socha sv. Panny Marie a reliéfem sv. Františka z Assisi.
Do obce se můžete dostat autobusem 499 - Nymburk - Seletice, která jezdí nejen v pracovní dny, ale ve dnech pracovního klidu. Použijeme tedy Mcely jako výchozí bod našeho výletu, jako cílová místa se nabízejí  Křinec (7 km) nebo třeba Všejany (12 km), v obou cílech jsem pak vlaková nádraží nebo můžete dojít třeba jen do Loučeni a potěšit se bludišti v zámeckém parku, případně i absolvovat prohlídku zámku Loučeň či se tam účastnit nějaké akce.
Na následujím obrázku naleznete mapku Mcel s vyznačením "bleduliště" a naznačenou cestu od autobusové zastávky. Až dojdete k požární nádrži pokračujte po její hrázi a dále sledujte přítok až k malému rybníčku v lese, dále už cesta k místu nevede, musíte pokračovat dále údolím proti toku potůčku a tam v mokřinách bledule vykvétají, cesta to může být i trochu komplikovaná, bahnitá, přizpůsobtě tedy svoje obuti této skutečnosti:
Bledule Mcely

Až se potěšíte s bledulkami a jinými jarnímu květinami - podléšky, sasanky - můžete vystoupit z údolí na silnici či se můžete vrátit zpet do Mcel, další trasa pak záleží na vobě cíle vašeho výletu - možné trasy jsou opět na následujícícch mapkách:
Trasa Mcely - Křinec

Trasa Mcely - - Loučeň - Všejany

Na závěr už jen malá poznámka: výlet je navrhován jako pěší, ovšem cyklisté mohou na bledule zajet též, ovšem pravděpodobně budou muset své cyklo-oře upoutat u malého rybníčku a dále postupovat bez nich. Jako výchozí bod jejich putování může být Křinec a cílové místo mohou být Všejany - v tomto případě to bude cyklovýlet v délce okolo 20-25 km.

Zde je pouze jedna fotografie, ovšem další si můžete prohlédnout třeba zde.

Bledule jarníKontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři