Labská stezka propaguje
Podpořili nás
Hledáme spolupracovníky

LABSKÁ STEZKA o.s. HLEDÁ

regionální externí zástupce pro obchodní činnost v koridoru řeky Labe a Mrliny.

INFORMACE NA
TEL: 325 533 803, 777 55 66 90
nebo email: info@labskastezka.cz

Naše fotky na RajčetiKalendář akcí
Pro partnery: přidat akci

Tour de Labe zmapovala alternativní trasy HK-PCE

přidáno dne: 9. 9. 2015

Hradubická Tour de Labe se konala na propagaci stavby Hradubické stezky a nové mapy ALTERNATIVNÍCH TRAS MEZI HRADCEM KRÁLOVÉ A PARDUBICEMI. kterou i obdrželi všichni účastníci akce.

Po ukončení akce Město na kolech a předání cen, mezi kterými byly i atlasy Labské cyklotrasy v ČR v neděli 13.9. ve 13.00 odstartovala v Hradci Králové od plaveckého bazénu Hradubická Tour de Labe.

Mezi účastníky byl tradičně i náměstek primátora města HK PAEdr. Jindřich Vedlich. Teplé počasí babího léta bylo jako stvořené pro cyklistický výlet, který se opět mimořádně vydařil a potvrdil kvality navržených cyklotras.

První zastávka byla u rozhledny Milíř, kde starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák účastníky přivítal, informoval o tom, že na první etapu cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem je vydané územní rozhodnutí zhruba do měsíce by mělo být i stavební povolení a příští rok by se mělo začít stavět.

Následně pozval účastníky na skvělé švestkové koláče ve stánku občerstvení, poté na vyhlídku z rozhledny i na prohlídku nové sportovní haly poblíž trasy plánovné cyklosetezky a nedaleko řeky Labe.
Ti kteří zvolili nejkratší etapu se zde od hlavní skupiny oddělili, aby absolvovali okruh A o délce 23 km.

Pro ostatní následoval příjemný sjezd a cesta po okraji Městských lesů, po přírodních cestách a poté po málo frekventovaných silnicích přes obce Borek, Újezd u Sezemic, Bohumileč, Dražkov, Lukovna, Sezemice a přes most na pravý břeh Labe nás "místní znalci" neomylně zavedli do Kunětické hospody s vysutou terasou nad přístaviště parníku ARNOŠT z Pardubic a poté někteří neodolali místní výborné zmrzlině.

Impozantní kulisu této části cesty tvoří panorama Kunětické hory, která je i na titulní straně prvního vydání propagované mapy. Z Rábů přes Brozany již trasa vede po cyklostezkách, na protipovodňových hrázích které jsou magnetem i pro IN-LINE bruslaře. Kontrolní zastávka byla v Pardubicích v sousedství koupaliště u kempu CIHELNA, a to v Lanovém centru, které v nedělním odpoledni bylo plné dětí, mládeže i dospělých.

Druhá část cesty vedla po západní větvi Hradubického okruhu přes Staré Hradiště, Srch, Stéblovou, po přírodních cestách, sluncem prohřátou krajinou borových lesú a písečných jezer i přes rekonstruovanou železniční trať mezi oběma krajskými městy do Čeperky.
 
Poslednímí průjezdními místy na trase byly Opatovice nad Labem s oblíbeným "koupacím" jezerem, Pohřebačka a Březhrad s kultovní cyklistickou hospodou, kterou nelze minout.

V Hradci Králové jsme využili cyklopěší magistrálu ulicí V Lipkách, abychom se bezpečně a mimo automobilový provoz dostali k Labi a na místo startu u Plaveckého bazénu.

Děkujeme spoluautorům trasy, členům KČT i účastníkům akce za spolupráci a pomoc při navigaci během cesty, (když někteří zúročili své zkušenosti z orientačních běhů). Hradubický okruh vede zčásti po existujících číslovaných cyklotrasách KČT ale některé úseky a odbočky nejsou vždy stoprocentně proznačeny.
Akce ověřila kvality a použitelnost obou větví okruhu a budeme je proto navrhovat k proznačení v celé délce pod jednotným číslem KČT, (odděleně východní a západní větev např 2B, 2C apod).

Plakát CYKLOJÍZDY 13.9. - ke stažení nebo k tisku zde

Skládanou oboustrannou mapa formátu A3: ALTERNATIVNÍ TRASY HRADEC KRÁLOVÉ - PARDUBICE obdržíte například v Pardubickém infocentru pod Zelenou bránou, nebo nám o ni napište na E-mail
info@labskastezka.cz

Jan Ritter


REAKCE ÚČASTNÍKŮ:

Dobrý den, 
Děkujeme za krásný výlet po "nové" cyklostezce HK- Pardubice. Vámi navržená trasa je super a dnes již jediná možná. Ještě aby si značkaři pospíšili a nemuselo se stále mapovat.
Hodně uspěchů v další práci na cyklostezce přejí Alena a JiříKontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři