Zahájení sezóny na Labské stezce a Odemykání Labe

přidáno dne: 21. 4. 2014

V neděli 20. 4. 2014 byla jízdou Tour de Labe zahájena sezóna na Labské stezce a odemknuto Labe v Nymburce.
V dopoledních hodinách proběhly průběžné starty jízdy Tour de Labe Nymburk - Poděbrady - Nymburk a u Bučického Mlýna odemykání Mrliny a vodácká jízda Rožďalovice, Křinec, Nymburk.

Hlavní program probíhal pod středověkými hradbami na přístavě v Nymburce v neděli odpoledne. Na střešní palubě zbrusu nového propagačního hausbótu firmy Vari-Honda-Marine zahrála svěží písně kapela TRAMPSTEJK. Pod kaštany na špičce byla nainstalována rozměrná plátna propagující obce, města a místa na Labi i na Mrlině.
Po vodě postupně dojížděla necelá stovka lodí a raftů z Mrliny.
Během příjemného slunečného odpoledne bylo možné vyzkoušet si jízdu na SEA kajacích. Na vyhlídkovém katamaranu vozil děti a zájemce o plavbu Ing. Jiří Belinger. Ten spolu s místostarostou Nymburka Zdeňkem Vocáskem, Jiřím Vetešníkem a za Labskou stezku Ing. arch. Janem Ritterem slavnostně odemkli řeku Labe.

Občerstvení zajistil SDH Nymburk. Po skončení oficiální části proběhl na špičce táborák. Akci podpořilo Město Nymburk. Labská stezka děkuje všem, kteří se zúčastnili a hlavně všem těm, kteří pomohli s přípravou a organizací.

Brzy bude doplněno o fotogalerie z Odemykání Mrliny i Labe, sledujte aktualizace na našich webech...

Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři