Labská stezka na veletrhu Regiontour Brno 2014

přidáno dne: 24. 1. 2014

Již počtvrté se Labská stezka o. s. představila na brněnském REGIONTOURU a prezentovala ve své expozici také několik měst a firem na Labi.
Ve své expozici prezentovala kromě stavu cyklotrasy č. 2 také města Pardubice, Sadskou, Čelákovice, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem a Děčín a také firmy KOSTKA - kolobka, URBANIA a Pivovar POSTŘIŽINY Nymburk. Pozornost návětěvníků budila velká mapa Labe, kterou pro pro prezentaci všech měst na Labi od Špindlerova Mlýna až po Cuxhaven poskytlo Povodí Labe a.s. Autorem mapy je ředitel Ing. Jindřich Zídek, ředitel závodu Dolní Labe z Roudnice nad Labem.

Největší zájem byl o nové vydání mapového průvodce Labská cyklotrasa v ČR a také o propagační materiály pro cyklisty dodané výše uvedenými městy. Na velkých nástěnných mapách celého Labe, včetně německé části, si návštěvníci připomínali zeměpisné vědomosti i jaká města a turistické zajímavosti při putování po Labi mohou navštívit.

Nemalé pozornosti se těšila možnost ochutnávek piva. Největší pochvalu sklízel zejména Postřižinský zlatavý speciál: "Něžný Barbar". Cyklisté a znalci piva oceňovali jeho barvu a plnou chuť, ženám se často líbil název.

Mnoho dotazů padalo na stav výstavby Labské cyklotrasy a na druhy povrchu v jednotlivých částech. Rodiče dětí a senioři se ptali na úseky bezpečných cyklostezek. Na velké obrazovce běžely filmy z jízd Tour de Labe spojených s mapováním bariér.

Dostavilo se i několik vozíčkářů, které zajímaly prezentované úseky Labské cyklotrasy bez bariér a bezbariérové mapy Litoměřic a Ústí nad Labem.

Zájem byl o informace a možnosti pro IN-LINE bruslaře jak na samotné stezce, tak i v širším koridoru Labe (Golf resort Kunětická hora a Račický veslařský areál). 

Dálkové cykloturisty zajímaly možnosti služeb, stravování a ubytování a jaké existují služby a možnosti pro cyklisty. Odpovědi na některé tyto otázky poskytuje právě mapový průvodce v podobě atlasu Labské cyklotrasy v ČR.

Ke každé z 28 map jsou přiřazeny fotografie ilustrující charakter cyklotrasy a okolní krajiny. Nechybí turistická zajímavost, kontakt na regionální infocentrum. Pro vozíčkáře je u každé mapě uveden základní popis použitelnosti daného úseku a vybrané zařízení bez bariér.

Někteří hosté veletrhu měli možnost relaxovat na koloběžkách a vyměnit pomalou chůzi za rychlý pohyb a přesuny v rámci celého pavilonu.  Řada návštěvníků neodolala možnosti zapůjčit si některou koloběžku firmy KOSTKA - kolobka, zaparkovanou ve stojanu firmy URBANIA. Během okružních jízd po pavilonu se všichni přesvědčili že jízda na koloběžce je příjemná, snadná, rychlá a osvobozující.

Stavbu stánku provedli pracovníci BVV Brno, kterým tímto děkujeme. I přes zdržení kvůli komplikacím na dálnici se jejich zvýšeným úsilím jak ve středu večer, tak i ve čtvrtek dopoledne expozici podařilo dokončit.

Děkujeme všem, kteří expozici Labské stezky navštívili a těšíme se na na další setkání
v našem sídle v Podnikatelském inkubátoru v Nymburce,

na výstavách a veletrzích, nebo na konferenci:
"Labská cyklotrasa od pramene k moři napříč Evropou bez bariér" v září v Pardubicích
nebo v létě na některé z etap seriálu Tour de Labe.


Ing. arch. Jan Ritter


stránka fotografií: 1 2 3
Kontakty
LABSKÁ STEZKA, z.s.

objekt PIN
Za Žoskou 2506, 288 02 Nymburk
tel: +420 325 533 803
e-mail: info@labskastezka.cz
GPS: 50° 12' 1,4'' N, 15° 2' 31,5'' E
Naši partneři

Další naše
partnery naleznete
v sekci Partneři